Злива у Києві затопила вулиці та станції метро
Через сильну зливу в Києві, яка розпочалася близько 12 години, затопленими виявилися численні вулиці та кілька станцій метро.
Станції “Берестейська” та “Академмістечко” тимчасово закрили на вхід і вихід. Як повідомили в КМДА, на “Берестейській” вода потрапила в касовий зал.
Також, судячи з повідомлень користувачів соцмереж, частково підтоплені переходи на станції “Почайна”.
Станція метро Берестейська⛈ pic.twitter.com/FJ3vcM38gf— Київ Оперативний (@KyivOperativ) July 19, 2021
Академмістечко 😰 pic.twitter.com/s7AymkszKK— Київ Оперативний (@KyivOperativ) July 19, 2021
Рух громадського транспорту в деяких районах ускладнений – в КМДА кажуть, наразі він курсує без дотримання графіку.
Під водою також опинилися багато доріг у різних районах столиці – зокрема ділянки проспекту Правди, вулиць Леся Курбаса, Миколи Ушакова, Тулузи та низка інших.
Так виглядає біль. Тулузи⛈ pic.twitter.com/3FHJAugvsQ— Київ Оперативний (@KyivOperativ) July 19, 2021
Миколи Ушакова⛈ pic.twitter.com/3Bah8WsGjO— Київ Оперативний (@KyivOperativ) July 19, 2021
На вулиці Верхній Вал через негоду прямо на проїжджу частину впало дерево.
В Українському гідрометцентрі попереджають, що грози, град, шквали вітру 15-20 м/с можуть протриматися у столиці до кінця доби.
Фахівці радять щільно закрити вікна у квартирах, прибрати з балконів предмети, які через пориви вітру можуть випасти назовні, а в разі, якщо ви опинилися на вулиці – триматися трохи далі від рекламних щитів, ліній електропередач та дерев.
Враховуючи велику кількість блискавок у гідрометцентрі також радять вимкнути електроприлади, відключити телевізор від антени та не підходити до вікон.
Сайт Lightning Maps, який у реальному часі фіксує блискавки в усьому світі, наразі показує таку ситуацію в Києві та області:
У КМДА кажуть, що всього за пів години зливи випало 18 мм опадів, що дорівнює майже тижневій нормі.
Над ліквідацією наслідків негоди в столиці зараз працюють 12 бригад гідрослужб та 38 бригад з ручного прибирання “Київавтодору” – загалом понад 300 працівників. До роботи також залучили спеціальну техніку – гідромонітори, мулосмоки та мотопомпи.