Зеленський відповів на петицію щодо військового обліку жінок та назвав три ключові завдання

Президент Володимир Зеленський відреагував на петицію про військовий облік жінок в Україні та поставив завдання Міністерству оборони відкоригувати низку моментів у відповідному питанні. Зокрема, глава держави доручив переглянути перелік професій, згідно з яким жінок беруть на військовий облік.

Наголошується, що електронну петицію №22/130110-еп розмістили на сайті президента 23 грудня і менш ніж за місяць вона набрала підтримки понад 37 тисяч громадян. Про це повідомляє пресслужба президента України.

Зеленський наголосив, що, згідно з Конституцією України, захист суверенітету та територіальної цілісності держави є справою всього українського народу. Глава держави наголосив, що українці рівні перед законом і не може бути привілеїв чи обмежень за статевою ознакою.

Водночас зазначається, що невдала реалізація ідеї, а саме необґрунтований перелік професій та відсутність чіткої процедури постановки жінок на військовий облік, викликало суспільний резонанс.

Президент звернувся до міністра оборони Олексія Резнікова з проханням опрацювати поставлене в петиції питання, приділивши увагу трьом питанням. Зокрема, скоротити перелік спеціальностей та професій, за яким жінки беруться на облік військовозобов’язаних; впровадити цифрові технології у процедуру постановки на військовий облік, а також урегулювати питання порядку проходження медичного огляду під час постановки на військовий облік жінок.

Джерело

Схожі новини