Переваги листування платників податків з податковими органами  за допомогою сервісу «Електронний кабінет»

Листування платників податків  з органами податкової служби здійснюється дистанційно у режимі реального часу через персоналізований сервіс « Електронний кабінет» На сьогодні  Електронний кабінет є найпопулярнішим електронним сервісом Державної податкової служби , який забезпечує можливість реалізації платниками податків прав та обов’язків, визначених Податковим кодексом України та нормативно-правовими актами, що прийняті на підставі та на виконання Кодексу. Листування  платників податків з контролюючими органами, які подали заяву про бажання отримувати документ через електронний кабінет, здійснюється засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог законів України “Про електронні документи та електронний документообіг” та “Про електронні довірчі послуги”.

Електронний кабінет створюється та функціонує за такими принципами: прозорості, контрольованості, інтеграції із системами, що використовуються платниками податків, своєчасності усунення технічних та/або методологічних помилок, автоматизованості, повноти функціоналу, спрощення процедури взаємодії платників податків та контролюючого органу та прискорення електронного документообігу між ними, здійснення автоматизованого внесення до журналу всіх дій (подій), заборони втручання.

Електронний кабінет складається із двох функціональних частин: відкрита ( загальнодоступна) та приватна (особистий кабінет).

У відкритій частини Електронного кабінету користувачі  мають можливість отримувати інформацію, яка відповідно до законодавства є відкритою та підлягає оприлюдненню.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nunc nec tellus non lorem dapibus iaculis. Nam venenatis ac lectus sed tincidunt. Nam eget commodo libero. Aliquam sit amet semper arcu, non pharetra justo. Etiam commodo, ex ac blandit pharetra, nisi neque molestie libero, vitae ornare urna mi nec lacus. Quisque at tortor aliquet lectus aliquam dapibus eu a nisi. Morbi venenatis ligula pharetra, malesuada diam a, volutpat nibh. Phasellus ac semper felis.

Aliquam ut magna vestibulum, laoreet est in, eleifend odio. Quisque blandit euismod tortor at pellentesque. Mauris turpis nisl, vestibulum tincidunt auctor nec, condimentum non lectus. Nam molestie mattis facilisis. Donec ultricies tempor placerat. Vivamus tempor mi in lorem euismod, at dapibus lectus tempus. Ut fermentum cursus odio a ullamcorper. Etiam lacus ex, tristique et luctus et, suscipit non velit. Proin eget vehicula nunc. Curabitur tempor tristique tempor. Nam efficitur eu odio sit amet pretium. Fusce gravida ante nisl. Morbi vitae eros odio.

Вхід до приватної частини ( особистого кабінету) Електронного кабінету здійснюється після проходження електронної  ідентифікації.

В приватній частині  крім сервісів відкритої частини будь-яким платникам надано можливість: доступу до особистої інформації (реєстраціонних та облікових  даних) з можливістю її вивантаження у форматі pdf та xls, доступу та контролю за станом  розрахунків з бюджетом; електронного листування з органами ДПС; надсилання в електронному вигляді листів, запитів на отримання інформації: заяв на реєстрацію платником окремих податків, заяв на отримання  довідки про відсутність заборгованості ; створення перевірки та направлення в електронному вигляді податкової та статистичної  звітності, звіту щодо сум нарахованого ЄСВ та перегляду процесу створення та подання її, перегляд раніше поданої звітності незалежно  від способу її подання , включаючи звіти, подані  на паперових носіях, проведення звірки розрахунків платників податків з державним та місцевими бюджетами, заповнення, перевірки та подання податкових декларацій, звітності до контролюючого органу, автоматизованого визначення обов’язкових для заповнення та подання форм податкової звітності та рахунків для сплати податків і зборів конкретного платника податків, взяття на облік, внесення змін до облікових відомостей, подання звернень та інших документів, реєстрації контролюючим органом реєстраторів розрахункових операцій, отримання будь-якого документа, що стосується такого платника податків, подання звернення на отримання індивідуальної податкової консультації в електронній формі.

Переваги Електронного кабінету:

  • працює за допомогою персональних комп’ютерів та смартфонів, працює цілодобово (в т.ч святкові та вихідні дні);
  • отримання інформації в режимі онлайн, без відвування ЦОП, без встановлення програмного забезпечення;
  • економія часу.

Схожі новини