Посол Ізраїлю заявив, що Бандера – не герой. Ярош відреагував

Посол Ізраїлю в Україні Міхаель Бродський заявив, що лідер українських націоналістів Степан Бандера “підтримував ідеологію нацистів”, і Україна не мала визнавати його національним героєм. Про це він сказав в інтерв’ю NEWSru.co.il .

Дипломат упевнений, що Бандера та частина лідерів українського націоналістичного руху “підтримували ідеологію нацистів, у тому числі щодо остаточного вирішення єврейського питання”.

“Ми вважаємо, що такі люди не повинні ставати героями”, – наголосив він.

Бродський додав, що “це думка Ізраїлю та єврейського народу” — її Україні не нав’язують, але вважали важливим озвучити, оскільки “питання принципове”.

На заяву Бродського у Facebook відреагував екс-лідер Правого сектору Дмитро Ярош . У відповідь на інтерв’ю колишній нардеп назвав посла “агентом впливу Кремля” та додав, що “таких дипломатів треба гнати з України”.

Ярош у 1994 році був одним із засновників націоналістичної організації “Тризуб” ім. С. Бандери, керував її регіональним підрозділом.

Скриншот Facebook

ДОВІДКА. Степан Бандера – український політик ХХ століття, один із лідерів та ідеологів українського націоналістичного руху, голова ОУН(б). Борець за незалежність України у ХХ столітті. 1959 року був убитий у Мюнхені радянським агентом Богданом Сташинським.
Був одним із ініціаторів проголошення акту про відновлення Української держави після окупації Львова нацистами у 1941 році. У 1942-1944 роках був ув’язненим у німецькому концтаборі.

Нюрнберзький трибунал не засудив ні Бандеру, ні українських націоналістів, наголошував Інститут нацпам’яті.

  • 2 січня 2022 року посольство Ізраїлю в Україні засудило марш на честь дня народження лідера Бандери – дипломати стверджують, що на заході звучали антисемітські прояви, які необхідно розслідувати.
  • 1 січня у Києві відбулася смолоскипна хода на честь дня народження Бандери .

Джерело

Схожі новини