Вы здесь

Оливкова олія, яку продають в Україні, виготовлена із соняшникової! Українцям розповіли про масштаби фальсифікації

Оливкова олія, яку продають на ринках в Україні, здебільшого — фальсифікат. А в деяких випадках — ще й небезпечний фальсифікат,адже ніхто не знає, яку «хімію» можуть містити її добавки, передають Патріоти України.

Таку неприємну звістку повідомив українцям виконавчий директор Союзу споживачів України Максим Несміянов у коментарі, який він дав одному з українських ЗМІ. У кращому випадку, покупців обманюють щодо якості оливкової олії. «Наприклад, коли пишуть Extra Virgin Oil, за фактом це звичайна оливкова олія», — говорить Несміянов.

Однак це ще півбіди, коли брешуть тільки про якість олії. У більшості випадків фальсифікують і її хімічний склад. За словами експерта, саме оливкову олію підробляють найчастіше через те, що вона дорожча за інші рослинні олії. Таким чином, близько 70-80 відсотків так званої оливкової олії, яку продають на українських ринках, насправді — фальсифікат у найчистішому вигляді.

Наприклад, олива в одно- і п’ятилітровий жерстяних банках, яка продається по 110-130 і 310-350 гривень, в переважній більшості випадків — підроблена. «Це або не оливкова олія взагалі, або якийсь ширпотреб», — говорить Максим Несміянов.

Найчастіше підроблену оливкову олію виготовляють із … соняшникової. До неї просто додають різні смакові добавки і вуаля: оливкова олія готова. Однак мало того, що споживачів елементарно надувають за ціною — адже й ніхто не може поручитися за якість тих добавок, за допомогою яких простий український соняшник перетворюється на благородну оливу.

Максим Несміянов каже, що їм, правда, довелося одного разу в ході перевірки зустріти на ринку і натуральну італійську оливкову олію. Але і вона була прострочена через те, що натуральний продукт коштує дорого і продається дуже мляво. Однак найбільше засилля підробок — в товарі з інтернет-продажів. Ось там фальсифікат іде суцільним потоком.

«Найчастіше підроблену олію продають в інтернеті. Там маса як зіпсованого товару, так і підробленого. Там просто смітник. Ніякого контролю, ніхто ні за що не відповідає», — зазначив експерт.

Звичайно, неспеціалісту відрізнити «на око» натуральну оливкову олію від підробки не так просто, каже Несміянов. Єдине, що можна порадити покупцям — ретельно розглядати етикетку, зокрема, чи є текст українською мовою.

«Якщо його немає, то я розумію, що це не контрабанда — це олія, розлита у підвалах України, — зауважив експерт і підсумував:  У супермаркетах я такого товару не бачив, а на базарах бачу цю олію скрізь. Але контролюючі органи цим не займаються, нікому діла до цього немає «.


Рекомендуем: