Вы здесь

«Ненависть щодо України». Як Латвія заборонила канал «Россия»

Національна рада Латвії з електронних ЗМІ (NEPLP) заборонила ретрансляцію телеканалу «Россия РТР» на території країни. Обмеження діятиме щонайменше упродовж року — починаючи з 15 лютого.

У рішенні регулятора йдеться, що його ухвалили через виявлення випадків, коли в ефірі російського телеканалу лунала мова ненависті, підбурювання до насильства та провокація до збройного конфлікту.

Як один із прикладів там наводять ток-шоу «60 хвилин»: ведуча Ольга Скабєєва під час одного з випусків назвала Україну терористичною країною, а експрезидента Петра Порошенка — терористом.

«Оцінюючи наратив програми загалом, можна зробити висновок, що вона образлива для українського народу. Враховуючи, що жоден із названих суб’єктів офіційно не був визнаний терористичним, а також зневажливе ставлення ведучої та учасників до українців, в шоу є ознаки розпалювання ненависті», — кажуть в NEPLP.

Так само в комісії наводять і інші приклади порушень, які стосуються не лише України.

Зокрема йдеться про заяви ведучого «60 хвилин» Євгена Попова про те, що країни колишнього СРСР ні на що не здатні, а також його висловлювання про те, що окремі міста країн «Прибалтики» треба приєднати до Росії, бо вони нібито є російськими.

Також у NEPLP звертають увагу на образи в ефірі цієї ж програми білоруського народу на тлі висвітлення протестів проти Олександра Лукашенка, а також заяви Володимира Соловйова в програмі «Недільний вечір з Володимиром Соловйовим».

«Ведучий програми неодноразово висловлює дуже агресивні, ворожі, образливі та грубі слова на адресу гостей передачі, які представляють українську сторону та українців», — вважають у литовській комісії.

«Програмам, що розпалюють ненависть і закликають до війни, немає місця на території Латвії. «Россия РТР», яка вважається головною телепрограмою кремлівської пропаганди, перетнула всі межі. Ми захищали, захищаємо і будемо захищати наш інформаційний простір», — заявив голова NEPLP Івар Абольнш.

В Україні ще з 2014 року діє заборона на трансляції російських телеканалів.

Джерело


Рекомендуем: