Вы здесь

Куди пішли 700 млн: міністр Зеленського шокував заявою

В очолюваному Мариною Порошенко, дружиною п’ятого президента України та лідера партії “Європейська солідарність”, Українському культурному фонді поки не плануються жодні перевірки.

Про це повідомили в Міністерстві культури України, яке входить до структуру Міністерства культури, молоді та спорту України, главою якого є Володимир Бородянський.

У відповіді міністерства на запит журналістів зазначено, що в Українському культурному фонді не проводився і не планується проводитись аудит роботи і розподілу бюджетних коштів.

У відповіді пояснюється, що згідно з українським законодавством, аудит УКФ повинен проводитися 1 раз на 3 роки, а аудиторську компанію для проведення перевірки має обирати Наглядова рада УКФ.

В міністерстві зазначили, що Український культурний фонд був створений тільки в 2017 році, тому час аудиту не настав.

Також у відомстві уточнили, що за рішенням Наглядової ради УКФ або міністерства аудит може бути проведений і раніше, ніж через 3 роки, але не частіше одного разу на рік. Втім, як наголошується у відповіді на запит журналістів, станом на грудень 2019 року такі рішення не приймалися.

Нагадаємо, раніше Марина Порошенко поскаржилась на надто маленьку суму, виділену українським урядом на діяльність очолюваного нею Українського культурного фонду.

Марина Порошенко, дружина п’ятого президента України та очільниця Українського культурного фонду, поскаржилась, що 700 млн грн, які було виділено на фонд, є надто маленькою сумою. На думку Марини Порошенко, на підтримку культури і мистецтва має виділятись більше коштів.

“Повірте мені, що в порівнянні з іншими країнами, це дуже маленька сума, яка повинна виділятися на підтримку культури і мистецтва в країні, яка хоче бути незалежною, яка хоче пишатися своїм культурним національним надбанням, а також яка дійсно хоче робити той національний продукт, який виховує покоління на майбутнє, і тому, чесно кажучи, говорити і давати якусь оцінку про виділення коштів я б не рекомендувала”, – наголосила вона.

За словами колишньої першої леді, вона залишить посаду голови Українського культурного фонду, коли пройде чотири роки з моменту її призначення.

Марина Порошенко зазначила, що, згідно з українським законодавством, голова наглядової ради обирається на чотири роки.

“Лише один раз. Більше я не можу переобиратися”, – додала вона.

Що цікаво, журналісти «Схем» з’ясували, що наглядову раду Українського культурного фонду, яка одностайно проголосувала за кандидатуру дружину президента України Петра Порошенка Марину Порошенко на посаду голови цієї установи, обрали з порушеннями.

Відповідно до закону про Український культурний фонд, двох членів цієї ради призначив президент, ще двох – міністр культури, чотирьох обирали шляхом інтернет-голосування, і останнім, дев’ятим членом є сама Марина Порошенко, за посадою.

Дружина експрезидента також і голова наглядової ради.

Журналісти з’ясували, що інтернет-голосування «було не зовсім прозорим», а окремі положення закону про фонд, що дозволяє президенту призначити двох членів наглядової ради, два управління Верховної Ради вважають такими, що «суперечить Конституції України», – йдеться у розслідуванні.

Джерело: https://korupciya.com/


Рекомендуем: