Будемо сидіти без світла? Україні загрожує повномасштабна енергокриза та аварійні відключення, – експерт

Співголова Фонду енергетичних стратегій, експерт у сфері енергетики Дмитро Марунич не виключає, що в Україні є цілком реальою повномасштабна енергокриза з аварійними відключеннями, передають Патріоти України.

За його словами, на українських теплоелектростанціях вугілля критично не вистачає – його в чотири рази менше, ніж повинно було бути на поточну дату згідно з планами Міненерго. Привезти вугілля немає звідки, окрім як з Росії. З електроенергією ситуація аналогічна – якщо не буде імпорту з Росії та Білорусі, то цілком ймовірно, що в Україні можуть початися віялові відключення.

“Наслідки, на жаль, можуть бути сумними, тому що відключатимуть усіх – постраждає вся промисловість, за винятком критичної інфраструктури (водоканалів, підприємств, відключення яких можуть призвести до аварій), малий і середній бізнес, населення, як це вже було в 2015 році (тим більше, що в Україні є велика кількість домогосподарств, які використовують електроопалення). А разом з цим ризикує постраждати і вся економіка”, – сказав Марунич в коментарі Главреду.

Експерт у сфері енергетики вважає, що нинішня ситуація є наслідком недобросовісної підготовки влади до опалювального сезону, яка сподівалася на те, що зима буде не дуже холодною і що блоки атомних електростанцій ідеально працюватимуть.

“Відповідно, виправити ситуацію може лише імпорт в достатніх обсягах. Хоча вже є оцінки, що й імпорту може не вистачити, тому залишається лише сподіватися, що до такого катастрофічного дефіциту не дійде”, – зазначив Марунич.

Схожі новини