Вы здесь

Зеленський збирається побудувати вал навколо Донбасу, якщо миру не буде рік

Президент України Володимир Зеленський заявив, що якщо питання реінтеграції Донбасу не вдасться вирішити за рік, то він схильний «вибудувати вал» навколо регіону.

Зустріч із ветеранами відбулася в Офісі президента. На ній були близько 12 ветеранів — переважно ті, хто організовує акції протесту проти «формули Штайнмаєра» або бере участь у них, написав на своїй сторінці у Facebook учасник зустрічі, співвласник інформагентства «Петро і Мазепа» Віктор Трегубов.

«Зеленський сподівається вирішити справи з Донбасом за рік. Якщо за рік не вдасться, схильний, цитую «вибудувати вал» — я це зрозумів, як повернення до чинного статус-кво з ізоляцією окупованих територій. Взагалі, він упевнений, що в будь-який момент може зіскочити і повернутися до цього стану (а ось я — ні). Але цей варіант він розглядає, як негативний, так прагне до реінтеграції», — написав Трегубов.

Зеленський на зустрічі зізнався, що хотів би взагалі відмовитися від Мінських угод, але не може зробити цього через тиск країн Заходу.

«Я б сам відмовився від Мінських, у перший же день хотів! — говорив він, — але мені дали зрозуміти, що автоматично знімуть санкції», — цитує Трегубов президента.

Крім цього, глава держави пояснив ветеранам, що форсував процес мирних переговорів для виходу на «нормандський формат» і прямого діалогу з Путіним.

«І так, він говорить, що розглядає можливість проведення виборів на окупованих територіях, якщо російські війська підуть, а українські Збройні сили — не зайдуть (хоча, можливо, увійдуть інші українські державні органи). І це будуть вибори за українськими законами, хоча він упевнений, що, на жаль, на них все одно переможуть місцеві «авторитети», — додав Трегубов.

Джередл: https://gazeta.ua/

КопироватьAMP код

Рекомендуем: