Вы здесь

Зеленський скасував укази про призначення Тупицького і Касмініна суддями КСУ: всі деталі

Президент України Володимир Зеленський скасував укази Віктора Януковича про призначення Олександра Тупицького і Олександра Касмініна суддями Конституційного Суду України.

Відповідне розпорядження №124/2021 в суботу, 27 березня, опублікували на сайті Офісу президента. Указ набрав чинності з дня його опублікування.

«Зважаючи на те, що окремі судді Конституційного Суду України, призначені Віктором Януковичем, продовжуючи виконувати свої повноваження, створюють загрозу державній незалежності та національній безпеці України, що порушує Конституцію України, права і свободи людини і громадянина…» – йдеться в документі.

Указ про скасування призначення суддів підписаний згідно з частиною другою статті 102, пунктами 1, 17 частини першої, частиною третьою статті 106 Конституції, статтями 3 і 13 закону «Про національну безпеку України».

Указ президента України.

Частина друга статті 102 Конституції України повідомляє, що президент України є гарантом державного суверенітету, територіальної цілісності, дотримання Конституції, прав і свобод людини і громадянина.

У статті 106 Конституції йдеться, що президент забезпечує незалежність, національну безпеку держави. Також у цій статті зазначається, що президент на підставі та на виконання Конституції і законів України видає укази й розпорядження, які є обов’язковими для виконання на території України.

В «Слузі народу» рішення президента вважають правильним і законним. Серед аргументів – не треба було купувати землю в окупованому Криму.

«Він придбав собі земельну ділянку на території АР Крим, фактично своїм вчинком забезпечує один з варіантів легітимізації окупаційної влади РФ на території Криму… Крім того, Тупицький був натхненником останнього рішення КСУ, яким було скасовано законодавство про електронне декларування. Це рішення суперечить Конституції, що Україна вибрала євроатлантичну інтеграцію», – заявив у коментарі OBOZREVATEL представник президента в КСУ, нардеп Федір Веніславський.

Джерело


Рекомендуем: