ЗЕЛЕНСЬКИЙ РОЗПОВІВ ПРО ДОМОВЛЕНОСТІ УХВАЛИТИ ЗАКОН ПРО РИНОК ЗЕМЛІ: ЩО ВІН ПЕРЕДБАЧАЄ
Ухвалення законопроєкту потрібне для отримання чергового кредиту МВФ.
Нардепи від фракції “Слуга Народу”, на засідання яких увечері 27 березня приїздив президент України Володимир Зеленський, узгодили питання щодо ухвалення законопроєкту про ринок землі. Зокрема, йдеться про можливість придбання української землі лише фізичними особами, з умовою до 100 гектарів “в одні руки”.
Про це повідомила пресслужба глави держави.
За словами президента, на першому етапі відкриття ринку землі, згідно із законопроєктом, буде зменшена максимальна концентрація землі для фізичних осіб – до 100 га “в одні руки”. Юридичні особи, за його словами, матимуть таку можливість після другого етапу реформи, від 2024 року. Зеленський наголосив, що ухвалення законів про ринок землі та про банки є необхідним для надання траншу МВФ.
“Ми зменшили концентрацію для фізичних осіб до 100 гектарів. Для юридичних осіб – це другий етап, який буде запроваджено з 2024 року, – буде до 10 тисяч (гектарів. – ред.). Тобто перший етап – для фізичних осіб, для українців – 100 гектарів на людину”, – сказав журналістам Володимир Зеленський після засідання фракції “Слуга народу”.
Нагадаємо, Верховна Рада під час засідання 13 листопада
Рада ухвалила у першому читанні законопроєкт про відкриття в Україні ринку землі: що він передбачає
ухвалила у першому читанні депутатський законопроєкт 2178-10, який запроваджуватиме ринок землі в Україні. За відповідне рішення проголосували 240 депутатів. Серед них 227 голосів дали депутати від “Слуги народу” та 13 позафракційних.
Передбачається, що ринок землі запрацює від 1 жовтня 2020 року. Саме тоді буде скасований мораторій на відчуження земель сільськогосподарського призначення.
Законопроєкт також чітко внормовує перелік тих, хто може набувати права власності на землю – громадяни України, територіальні громади, держава, юридичні особи України та іноземні громадяни і особи без громадянства у разі набуття в порядку спадкування та обов’язком відчужити ділянку протягом року.