Вы здесь

ЗЕЛЕНСЬКИЙ ЧИ ПОРОШЕНКО: ОПИТУВАННЯ ПОКАЗАЛО, ЗА КОГО Б ЗАРАЗ ПРОГОЛОСУВАЛИ УКРАЇНЦІ НА ВИБОРАХ

Як і раніше, більшість українців підтримує Зеленського.

Якби вибори президента України відбулися наприкінці квітня, 40,9% громадян проголосували б за чинного главу держави Володимира Зеленського. Водночас, 15,7% українців віддали б свої голоси за п’ятого президента Петра Порошенка. 

Про це йдеться в опитуванні Київського міжнародного інституту соціології, проведеного у квітні-травні 2020 року.

Згідно з опитуванням, лідера партії «Сила і честь» Ігоря Смешка — 9,2% готові підтримати тих, хто визначився з вибором.  Наступним у рейтингу є співголова фракції «Опозиційна платформа – За життя» Юрій Бойко, за якого б  проголосували 8,9% опитаних.

Лідерку ВО «Батьківщина» Юлію Тимошенко підтримують 8,7%, нардепа партії «ОПЗЖ» Віктора Медведчука – 6,4%. 

Згідно з опитуванням, повний рейтинг має такий вигляд:

Володимир Зеленський — 40,9%;
Петро Порошенко -15,7%;
Ігор Смешко, лідер партії «Сила і честь» -9,2%;
Юрій Бойко, лідер партії «Опозиційна платформа -За життя» — 8,9%;
Юлія Тимошенко, лідер ВО «Батьківщина» — 8,7%;
Віктор Медведчук, нардеп партії «Опозиційна платформа -За життя» — 6,4%;
Олег Ляшко, лідер Радикальної партії — 4%;
Святослав Вакарчук, нардеп партії «Голос» -1,5%.
Інші — 4,8%

КМІС
Водночас, якби вибори до Верховної Ради відбувалися наприкінці квітня, то найбільше голосів отримала б партія «Слуга народу» — майже 30%. На другому мсці — «Опозиційна платформа — За життя», на третьому — «Європейська солідарність» і «Батьківщина» — на четвертій сходинці за симпатіями українців.

Загалом думки опитаних українців розподілилися так: 

 «Слуга народу» — 29,9%. 
«ОПЗЖ» — 15,8%
«Європейська солідарність» — 13,5%
«Батьківщина» — 11,6%
«Сила і Честь» — 6,9%
«Радикальна партія» — 4,9%
«Свобода» — 4,7%
«Партія Шарія» — 3,6%
«Голос» — 2,8%
«Українська стратегія Гройсмана» — 2,7%
«Опозиційний блок» — 2,2%
Інша — 1,5%

КМІС
Крім того, майже половина опитаних (47%) висловили думку,  що Україна, можливо, повільно, але розвивається і перетворюється на розвинену державу. Ще 41% українців поділяються думку, що країна йде шляхом об’єднання. 

Але інша половина (46%) вважають, що життя в країні стає все нестерпнішим. Згідно з опитуванням, 46% громадян заявили, що Україна розколюється. 

Разом із тим,  50,5% опитаних переконані, що Україна здобуде перемогу над Росією.  Водночас, половина українців (48,8%), заявили, що вони виступають за переговори з бойовиками ОРДЛО щодо миру на Донбасі, проти цього — 35,1% респондентів.  Крім того, 35% українців переконані, що Україна не повинна йти на поступки Кремля та бойовикам для досягнення миру на окупованому Донбасі.

Також 37,2% респондентів заявили, що Київ досягне перемоги над Москвою, оскільки РФ слабка і відстала державу, а з Україною весь цивілізований світ.

КМІС
Опитували громадян через карантин методом телефонного інтерв’ю з використанням комп’ютера. В дослідженні взяли участь 1507 осіб, які проживають у всіх областях України та в Києві (окрім АР Крим та ОРДЛО). Статистична похибка вибірки не перевищує 2,6%.

Джерело


Рекомендуем: