Збірна України пройшла далі на Євро-2020. З ким вони зіграють

Футбольна збірна України все ж продовжить виступи на Чемпіонаті Європи-2020.

Вперше у своїй історії вона пройшла у плей-офф Євро.

Тепер суперниками України на наступному етапі (1/8 фіналу) 29 червня стане збірна Швеції, завдяки якій українці фактично і пройшли далі.

А все завдяки матчам у групі Е, де українців влаштовував будь-який не нічийний результат у грі іспанців проти словаків та програш чи нічия поляків у матчі зі шведами.

І саме такий варіант встановився вже після пів години обох ігор.

Спочатку поляки пропустили вже на 2-й хвилині – забив Форсберг.

А на 30-й хвилині курйозний автогол “привіз” словакам їхній воротар Мартін Дубравка, який відбив м’яч у власні ворота – цей гол навіть почали порівнювати з пропущеним м’ячем російського голкіпера Філімонова після штрафного Андрія Шевченка у відборі у 1999 році.Пропустити Twitter допис, 1

📸 Martin Dúbravka own goal puts Spain ahead ⚽️#EURO2020 pic.twitter.com/eIx4S6ik8y— UEFA EURO 2020 (@EURO2020) June 23, 2021

Кінець Twitter допису, 1

Це при тому, що за кілька хвилин перед цим Дубравка відбив пенальті від Іспанії і мав усі шанси стати героєм гри.

На доданій хвилині до першого тайму іспанці подвоїли перевагу, а на початку другого фактично вирішили долю матчу – 3:0 (у підсумку Іспанія розгромила Словаччину 5:0).

Цей рахунок повністю влаштовував збірну України й головна увага її прихильників переключилася на іншу гру.

Кінець драми для України

Більш нервово для українських вболівальників проходив другий тайм у грі поляків та шведів.

На 59 хвилині той же шведський півзахисник Форсберг зміг забитий свій другий гол.

Але за дві хвилини лідер поляків Роберт Левандовськи відіграв один м’яч для поляків.Пропустити Twitter допис, 2

What. A. Goal!

🇵🇱 Lewandowski – a man for a big occasion – curls in a terrific strike ⚽️#EURO2020 pic.twitter.com/VRPARJlCOO— UEFA EURO 2020 (@EURO2020) June 23, 2021

Кінець Twitter допису, 2

А ще за чотири хвилини Польща, як здавалося, зрівняла рахунок – Шверчок забив гол, але суддя скасував його через офсайд.

Якби той м’яч зарахували, то полякам залишалося б забити ще один гол, щоб закрити Україні шлях далі.

І за шість хвилин той-таки Роберт Левандовськи зробив рахунок 2:2.

Тому останні хвилини гри шведів проти поляків видалися вкрай нервовими для українців.

Поляки понеслися вперед, а суддя додав п’ять хвилин до основного часу.

Але на 94-й хвилині шведи змогли забити третій гол і у підсумку виграли: 3:2.

Збірна України з футболу: Ярмоленко, Караваєв і Яремчук
Підпис до фото,Збірна України двічі програла у своїй групі – Нідерландам та Австрії – але завдяки перемозі над Північною Македонією та новому регламенту Євро все ж змогла вперше у своїй історії вийти з групи

Таким чином Україна стала однією з чотирьох команд, що посіли треті місця у своїх групах, але змогли пройти далі завдяки додатковим показникам – набраним очкам та різниці забитих і пропущених очок.

Тепер в 1/8 Євро 29 червня збірна України зустрінеться у Глазго зі своїми сьогоднішніми “рятівниками” – тією самою збірною Швеції, яка драматично обіграла поляків.

Матч розпочнеться о 22 годині за київським часом.

Змінити суперника українців могли лише фантастичний розклад у групі F: розгром Португалії Францією з різницею у 4 голи і поразка Німеччини від Угорщини.

Тоді б українці грали з переможцями цієї групи – французами.

Але обидва матчі закінчились з однаковими рахунками 2:2.