Вы здесь

«Забрали із дитбудинку двох «мауглі»: у Житомирській області у названих батьків відбирають дітей

Родина взяла дітей понад три роки тому, а нещодавно суд ухвалив рішення про повернення дітей біологічному батькові.

У  Житомирській області у названих батьків забирають дітей, яких вони виховують 3,5 роки. Суд вирішив повернути сина й доньку їх біологічному батькові.

Про це у соцмережі розповіла названа мати дітей Оксана Солдатенко.

Жінка розповідає, що дуже боїться того, що з дітьми може статися погане, оскільки неодноразово в Україні траплялися випадки, коли дітей повертали біологічним батькам, а ті з них знущалися і навіть убивали.

«Скільки ж дітей вже постраждали в нашій країні від рук своїх біологічних батьків, які через суди виривають дітей з названих, хороших сімей, де цих діточок дуже люблять, де про них турбуються, де їх реабілітують. Багато хто знає, що у нас знаходяться дітки під опікою вже 3,5 року. з Божою поміччю нам вдалося допомогти їм стати нормальними дітьми, в повному розумінні цього слова… Коли ми їх забрали з дитячого будинку, це були просто два «мауглі», які боялися вулиці, людей, магазинів, які не розмовляли, тільки кілька невиразних слів, у яких була серйозна затримка розвитку і не райдужна перспектива в подальшому житті», — розповідає Оксана.

Жінка говорить, що їм з чоловіком вдалося здобути любов дітей, і зараз їхні син та донька називають їх мамою і татом.

«Біологічний батько 2,5 року подавав в різні інстанції, суди, поліцію, і ось він домігся свого. Верховний Суд постановив повернути йому дітей, після того, що майже 4 роки він їх не бачив. Вони знають тільки теоретично, що у них є біологічний тато», — розповідає жінка.

Оксана говорить, що впродовж 4-х років тато жодного разу не намагався побачитися з дітьми, не передавав їм гостинців і не контактував з ними.

«Кілька тижнів тому ми сказали дітям, що програли суд, і що тепер тато їх забере. Це жахливо бачити страждання дітей, їхні сльози, їхній страх, вони прокидаються серед ночі і плачуть: «Мамочко, ми хочемо залишитися з вами, не віддавайте нас, будь ласка», — розповідає жінка.

Оксана також додає, що місцева соціальна служба у справах дітей виступає також проти повернення дітей їхньому батькові. 

«Першотравнева служба у справах дітей вже 3 роки б’є на сполох, захищають в судах наших дітей, кричать на весь голос, що не можна повертати дітей в такі умови. Але їх не послухав жоден суддя. А просто грубо закривали рот представникам служби, а коли ми привезли дітей на слухання суду першої інстанції, і коли адвокат просив суддю вислухати в окремій кімнаті дітей, суддя навіть слухати це не став, адже діти в нашій країні не мають права голосу до 9 років, тобто їх можна віддати в дитбудинок, передати в прийомну сім’ю, а через 3-4 роки, спокійно вирвати з рідної їм уже сім’ї та знову віддати біологічному батькові, авось щось і вийде. Але я особисто проти експериментів над дітьми», — говорить Оксана.

Жінка розгублена і у відчаї, адже суд програний, а отже дітей, до яких вона прив’язалася за три роки і які полюбили їх з чоловіком, доведеться віддавати.

Користувачі соцмереж здебільшого підтримують батьків, оскільки вважають, що вилучення з названої родини дітей, які полюбили батьків — це психологічна травма для малечі, є й ті, що стали на бік біологічного батька, який, на їхню думку, має право виховувати своїх дітей сам.

Краще було б, щоб сама суддя була присутня під час виконання її рішення. Це — психологічне, економічне насилля над дітьми, які не йдуть на контакт з біологічним батьком, не знають його, не мають бажання до нього повертатися, бояться його, ночами плачуть та просять їх залишити.
Я знаю, що це таке. На жаль, наша система в цій сфері потворна, інакше не скажеш. Ми рік не могли домогтися права на опіку, хоча весь цей рік дитина жила в нашій родині.
Це страшно, я вам співчуваю. Сподіваюсь, у вас все буде добре.
Наш названий хлопчик розповів, що зустрічав дітей, які 5 років тому перебували з ним у притулку і повернулися в біологічні родини. Він жахнувся, в якому вони стані, це діти-бомжі. 
Дуже шкода, що про допомогу просять, коли вже суди програні. У цій ситуації вже необхідна допомога психолога для підготовки повернення дітей батькові. Бажаю мамі сил і мудрості, щоб якомога легше адаптувати дітей для повернення батькові. Рідко коли біологічні батьки готові боротися за своїх дітей. Загибель однієї дитини — трагедія, але зовсім не обов’язково повернення дітей до рідного батька має бути поганим.
Найкраще сходити в міський центр до психолога. Повернення дітей, я так розумію, вже вирішена справа. Це дуже важко. Краще вибрати позицію дружби з біологічною родиною. До них повинен буде ходити соцпрацівник, і якщо батько не буде справлятися, то краще б бути на зв’язку. І дітям однозначно важко буде пережити це все. Зараз від названої матері залежить наскільки важко буде дітям. А там час покаже.

Джерело


Рекомендуем: