Вы здесь

Янукович раптово звернувся до українців з нагоди восьмої річниці Майдану та заговорив про ескалацію на Донбасі

Четвертий президент України Віктор Янукович звернувся до українців з нагоди восьмої річниці Майдану. Він порушив тему війни на Донбасі, енергетичної кризи в нашій країні, а також розкритикував дії влади. Ба більше, президент-втікач навіть дозволив собі запропонувати нову стратегію розвитку для України.

Текст його звернення опублікував у Facebook речник Януковича Юрій Кірасир. Четвертий президент, засуджений в Україні до довічного покарання, поставив питання, невже країна приречена «залишатися джерелом нестабільності в Європі».Про війну на сході України

«Де мир, обіцяний як майданною владою, так і тією, яка прийшла їй на зміну? Адже в 2019 році народу пообіцяли, що з війною буде покінчено», – заявив президент-втікач.

Те саме цікавить Януковича також стосовно корупції, соціальної несправедливості, беззаконня. Він нагадав, що нібито саме на цих обіцянках політики прийшли до влади у країні. Президент-втікач констатував, що нібито порівняно з минулим роком ситуація на Донбасі погіршилася і зараз йдеться уже не про збройний конфлікт, а про те, як уникнути повномасштабних військових дій.Відео дня

Янукович став на захист Мінських домовленостей, наголосивши, що нібито без участі РФ новий формат переговорів не може бути реалізовано.Про політику влади України

Також президент розкритикував дії Києва, який «намагається розігрувати дві абсолютно взаємовиключні партії» – з одного боку, на думку експрезидента, хвалиться самостійністю влади, а з іншого «запевняє всіх, що і Париж, і Берлін готові надавати нам усіляку підтримку» .

Янукович припустив, що США можуть одного разу відвернутися від України, коли баланс їхніх інтересів похитнеться у бік союзників по НАТО та Росії. На його думку, у такому разі наша країна опиниться у дуже незавидній ситуації і більше не зможе розраховувати на підтримку сусідів.

«І тоді, сором’язливо опустивши очі, як у разі звернення до Білорусі з проханням допомогти в енергозабезпеченні після того, як Київ оголосив президента Лукашенка «самопроголошеним», їй доведеться домовлятися з усіма заново. Але вже на інших умовах, для України напевно менш вигідних», – позловтішався четвертий президент.Про промисловість та енергетичну безпеку

Також президент, який зрадив Україну, вважає, що її промисловий потенціал практично зруйновано, а енергетична безпека перебуває у критичному стані. Янукович запевнив, що «розрахунок виключно на підтримку ззовні – помилковий». За його словами, світові лідери зайняті своїми проблемами і не будуть самовіддано вирішувати наші.

З цієї причини Україні нібито потрібний негайний перехід до принципово нової стратегії розвитку країни. Він назвав кроки, з яких вона має складатися:

  1. Ухвалення нейтрального статусу нашої держави під реальні гарантії безпеки з боку провідних світових держав. Це нібито дасть змогу зупинити ескалацію конфлікту на Донбасі, зніме загрозу його переростання у повномасштабні воєнні дії, дозволить вивести переговорний процес у межах Мінських угод із глухого кута. «Знаю, більшість наших громадян підтримає таке рішення», – зазначив Янукович.
  2. Розробка нової стратегії соціально-економічного розвитку України – принципово інший підхід до визначення її місця в світі, що швидко змінюється. Йдеться нібито про створення та відродження промисловості, продукція якої зможе успішно конкурувати на світових ринках.
  3. Порушення прав людини, справедливий незаангажований суд, свобода слова, боротьба з корупцією. Підняти відповідальність за порушення українських законів та міжнародних конвенцій усіх органів влади без винятку. Негайно ухвалити закон, що передбачає кримінальну відповідальність, вимагає засуджений до довічного Янукович.
  4. Набуття справедливості. Будь-який конфлікт завершується тоді, коли є джерела його виникнення. За словами Януковича, майже 8 років українцям не хочуть сказати правду про події на Майдані, про яку більшість із них знає. «Народ сам зміг без «слідчих» і «прокурорів» зрозуміти та визначити, кому була вигідна ця трагедія і до чого вона призвела. Трагедія, яка через спрагу наживи керівників Майдану, привела країну до втрати територій, війни та краху. Людей – до горя, зубожіння і безнадійності», – заявив президент, що втік.
Прессекретар Януковича опублікував його звернення
Янукович звернувся до українців
Янукович поміркував про війну на Донбасі та дії влади

Нагадаємо, Віктору Януковичу як одному з підозрюваних у справі Майдану загрожує довічне покарання в Україні. Слідством встановлено, що в період розстрілів у Києві з 18 по 20 лютого 2014 року експрезидент України 11 разів спілкувався телефоном із президентом Російської Федерації Володимиром Путіним.

Водночас Генеральна прокурорка України Ірина Венедіктова зазначила, що всі підозрювані у справі, включно з Януковичем, ховаються на території Росії та навряд чи понесуть покарання. Бо країна-агресор не видасть українським правоохоронцям фігурантів справи Майдану.

Янукович втік із країни 22 лютого 2014 року. Сьогодні він засуджений за державну зраду, проходить як підозрюваний у низці інших справ і ховається в Росії від ув’язнення. Верховна Рада визнала цю втечу самоусуненням від влади, а сам «гарант Конституції» виправдовувався тим, що нібито намагався врятувати власне життя. Як Януковичу вдалося втекти від правосуддя – OBOZREVATEL розповідав у своєму матеріалі.

Джерело


Рекомендуем: