Вы здесь

Влада дозволила продати маски за кордон, а тепер штрафує українців за їх відсутність, – Геращенко

Фракція “Європейська Солідарність” не підтримує “маразматичні статі законів”, які сьогодні дозволяють зловживання владою і свавілля під виглядом боротьби з епідемією.

Про це написала співголова фракції “Європейська Солідарність” на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook.

“Під час першої позачергової сесії, на якій обговорювали закони протидії коронавірусу, наша фракція виступила із застереженнями щодо норм про посилення повноважень МВС і поліції, надмірних штрафів і криміналізації недотримання карантину (саме карантину, а не самоізоляції).  «Європейська Солідарність» і на робочій групі, і в залі намагалася відбити ці норми, переконати колег, що ми усвідомлюємо необхідність карантинних заходів і самоізоляції для подолання пандемії, але ще більше усвідомлюємо ризики свавілля силових структур і узурпації влади в українських реаліях. Нам не вдалося збити ці поправки, на жаль, а наші застереження виявилися пророчими”, – написала Геращенко.

Співголова фракції наголосила, що влада, яка не змогла забезпечити громадянам доступні захисні засоби, в умовах реального збідніння населення переходить межі істерії і маразму.

“Найдешевша маска коштує 18 гривень. Міняти її треба щодві години. Очевидно, в місцях масового скупчення треба бути в масці. Але тепер за прохід вулицею без маски штраф. Метро і міський транспорт не працють. В супермаркет можна виїхати тільки на машині. Супермаркети працюють. Але влада заговорила про заборону користуватися і власним авто. З собакою вийти в брудний двір можна. З дитиною парком прийти в найближчу аптеку чи продуктовий – ні. Двом людям із симптомами короновірусу виходити в аптеку можна. Трьом здоровим – ні. В супермаркеті стояти в черзі можна. В сквері перетнутися з колегами в робочих справах – ні”, – зауважила Геращенко.

“Проводити 15-годинне засідання Ради за ініціативи Зеленського можна. Іти на наступну позачергову наступного тижня Маріїнським – ні. Їхати на авто – ні. А як тоді? На поштових голубах? В ліс не можна. А в поле садити картоплю і іншу городину можна? Продати маски за кордон в розпал епідемії можна. Ходити без масок, коли їх ніде немає, ні”, – додала вона.

Геращенко нагадала, що досі за вивіз масок ніхто не покараний.

“За вихід без маски штраф 17 тисяч грн. А чи знає влада, що деякі українці тягають одну маску вже 3 тижні карантину, бо іншої немає. Зустрічати з обсервації здорових людей в Нових Санжарах і робити бутафорію можна, а провести інформаційну кампанію про необхідність самоізоляції для тисяч пасажирів літаків, потягів, автобусів з Європи вже в розпал епідемії в країнах ЄС – ні. Працювати онлайн можна. Але чи знає влада, який інтернет вже за 30 км від Києва?” – зазначила депутат.

Вона також звернула увагу, що на повному серйозі в ВР деякі фракції обговорюють можливість введення комендантського часу. “Не ввечері, а на цілий день. Так може тоді легше вже замурувати українців по хатам?” – написала депутат.

Вона не виключила, що фракція “Європейська Солідарність” виступатиме за зміни статей законів, які сьогодні дозволяють зловживання владою під виглядом боротьби з епідемією.

“Ще раз наголошую, що я усвідомлюю принциповість карантинних заходів – як ключового превентивного засобу розповсюдження хвороби. Але чи варто владі впадати в маразм? Мені здається, ці питання потребуть серйозної дискусії уряду і парламенту. І дуже прикро, що керівництво ВР десь зникло, самоізолювалося і робить вигляд, що нічого, крім позачергових сесій, їх не стосується. Буду ініціювати обговорення цих питань на нараді з лідерами фракцій. Й не виключено, що наша фракція виступатиме за зміни маразматичних статей законів, які сьогодні дозволяють зловживання і свавілля під виглядом боротьби з епідемією”,- наголосила співголова фракції.

Джерело


Рекомендуем: