Витрати українців зрівняють із доходами, а з різниці доведеться сплатити податок: що приготували

В Україні вже наступного року можуть запровадити непрямі методи податкового контролю. Усі, хто не заповнить нульову декларацію та добровільно не легалізує своє майно та накопичення, не зможуть вільно розпоряджатися грошима.

Про це в інтерв’ю ЕП розповів в.о. голови Державної податкової служби Євген Олійников. Посилення контролю буде наступним етапом після податкової амністії. Якщо українці не хочуть самі зізнатися, що заробили в тіні, та сплатити невеликий податок, це зобов’яже зробити податкова.

  • Перше – відстежуватимуть різниці в доходах і витратах (якщо є значна різниця).
  • Друге – розповісти про “накопичення” не вдасться. Податкова має бази офіційних доходів з 1995 року. З різниці доведеться сплатити 19,5% податку.

“Як ми довідаємося про витрати? Зазвичай ми проводили перевірки в роздрібних мережах і всіх інших. Тобто така інформація в нас буде накопичуватися. Буде запроваджуватися якесь декларування великих витрат. До речі, думаю, це буде корисно не тільки з погляду податкового, а й із погляду антикорупційного законодавства”, – розповів Олійников.Хто може заповнити нульову декларацію та вільно розпоряджатися грошима?

Нульову декларацію потрібно заповнювати в тому разі, якщо ви заробили в тіні на квартиру, машину, цінні папери або накопичили готівку. Є і мінімальна сума, яка підлягає нульовій декларації, – 400 тис. грн. Тобто якщо у вас відкладено менше, документи можна не подавати.

Сума, яка менша за цей рівень, автоматично “прощається”. Наприклад, якщо ви накопичили 20 тис. доларів (540 тис. грн), їх необхідно задекларувати. Але для цього доведеться віднести готівку в банк і заплатити податок (про нього пізніше). Якщо “під матрацом” зібралося, наприклад, 10 тис. доларів (еквівалент близько 270 тис. грн), декларувати цю суму не потрібно.

Також ви втрачаєте можливість подати декларацію, якщо працюєте чиновником, або вчиняли кримінальні злочини для заробітку.

Але “відбілити” можна не тільки готівку, але і, наприклад, будинок або машину. Це не означає, що без нульової декларації хто-небудь стане заперечувати право власності. Але якщо ви не можете підтвердити, як заробили на будинок, наприклад, їздили на заробітки без офіційного працевлаштування або мали хорошу зарплату в конверті, то в майбутньому, якщо ви продасте свій будинок, вирученими грошима скористатися буде складно.

Джерело

Схожі новини