Весняний призов 2019: до армії піде рекордна кількість українців

У квітні розпочинається призов на строкову військову службу в Україні. Всього ж протягом квітня-червня в армію підуть 18 752 юнаки.

Про це під час брифінгу заявив начальник відділу комплектування та призову Генштабу ЗСУ Валерій Дендебера, повідомляє видання “Хвиля“.

Вже з8 квітня розпочнеться відправка перших команд призовників для проходження служби в ЗСУ. Робота призовних комісій триватиме до 30 червня, а відправка команд молодого поповнення розпочнеться 8 квітня і завершиться 27 червня 2019 року. 

“Протягом квітня-червня поточного року буде проходити призов громадян України на строкову військову службу. В цілому в цю весну-літо підлягають відправці у війська 18 752 чоловік, з яких 9 тисяч — для Збройних сил 5 152 юнаки підуть до лав Національної гвардії України, 4 тисячі в Державній прикордонній службі та 600 осіб поповнять ряди Державної спеціальної служби транспорту”, – повідомив Дендебера.

У Генштабі пообіцяли зосередити під час призову увагу на вивченні особистих якостей призовників. Спочатку будуть братися до уваги ділові, моральні, психологічні якості, стан здоров’я, фізичний розвиток, освітня і спеціальна підготовка і сімейний стан.

За словами Дендебера, головне при проведенні призовної кампанії — це набрати якісний кадровий ресурс. Представник Генштабу пообіцяв, що у призовних комісіях будуть чітко дотримуватися норм закону в частині, що стосується надання права відстрочки громадянину від призову на військову службу, або людині, яка взагалі звільняється від призову. Під час осіннього призову восени 2018 року загальна кількість осіб, яких планувалося призвати на строкову службу, складала 17 960 осіб.

Як визначено указом президента від 30 січня 2019 року, призиватимуть придатних за станом здоров’я громадян України чоловічої статі, яким до дня відправлення у військові частини виповнилося 20 років, і старших осіб, які не досягли 27-річного віку і не мають права на звільнення або відстрочення від призову.


Схожі новини