В Україні вакцинація від коронавірусу може стати обов’язковою – Держпродспоживслужба

Вакцинація – це єдиний шлях для подолання пандемії COVID-19.

В Україні можуть запровадити обов’язкову вакцинацію від коронавірусу у разі ухвалення відповідного рішення головним державним санітарним лікарем України Ігорем Кузіним.

Про це в ефірі OBOZREVATEL TV заявив начальник Головного управління Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів (Держпродспоживслужби) у Києві Олег Рубан.

“Що стосується заохочення – такого бонусу немає. А що стосується обов’язковості – це може бути у разі ухвалення рішення головного державного санітарного лікаря України пана Кузіна. Якщо він винесе таку постанову, то вона буде обов’язковою до виконання в усіх сферах. І районні, місцеві адміністрації, територіальні органи будуть контролювати це”, – заявив він.

Рубан також зазначив, що у разі обов’язковості вакцинації за відмову від щеплень буде передбачено покарання. “Є норма закону щодо захисту населення від інфекційних хвороб, якщо є загроза для оточуючих, і таке рішення ухвалив головний державний санітарний лікар – то це обов’язково для виконання”, – наголосив начальник управління Держпродспоживслужбі у Києві.

Джерело

Схожі новини