Вы здесь

В Україні може з’явитися офіційний центр боротьби з інакодумством

Завжди лякає, коли хороші ідеї виходять з структур, які не повинні були цим займатися, а лише сприяти тому, чим займаються спеціалісти. Про це в ексклюзивному коментарі інтернет-виданню Новости Украины – From-UA розповів український журналіст, ведучий політичного ток-шоу «5 копійок» Роман Чайка.

Коментуючи заяви щодо медіа на вчорашньому форумі, наш співрозмовник зауважує наступне: «Ідея Зеленського щодо того, аби зробити центр протидії дезінформації і пропаганді, вона абсолютно слушна в час гібридної фейк-війни. Але не зрозуміло, для чого створювати окремий центр, який має стати хабом, якщо у нас подібні структури передбачені в СБУ та кіберполіції».

За словами журналіста, є досвід країн, які стикаються з серйозними загрозами, досвід США, Британії, який показує, що, навпаки, цей центр треба було б не творити з Офісу президента, а на основі вже напрацьований підрозділів СБУ і кіберполіції.

«Тут виникають такі думки, що люди, які породжують фейки, а вони сидять і в Офісі президента, всілякі Мендель і другі Арестовичи, можуть перетворити хорошу ідею створення центру протидії пропаганді і брехні на своєрідний центр боротьби з інакодумством. Первинне, що зразу вимальовується, — дати майданчик атаки зелеботів на порохоботів, як вони кажуть. А це повний ідіотизм. Це б повністю трансформувало абсолютно хорошу ідею», — підкреслює аналітик.

Публіцист зауважує, що завжди лякає, коли хороші ідеї виходять з структур, які не повинні були цим займатися, а лише сприяти тому, чим займаються спеціалісти.

«Якщо цим центром протидії дезінформації буде займатися СБУ, то, принаймні, ми зрозуміємо її функціонал. А якщо центром протидії буде займатися міністр культури і інформації Ткаченко, у якого в телевізорі Дубинський або “порохоскот”, чи Арестович, який казав “я переконаний порохобот” півтора року назад. Це лякає, щоб не вийшло як в цій класичній байці, коли щуку покарали — і щуку кинули в річку», — резюмував наш співрозмовник ведучий політичного ток-шоу «5 копійок» Роман Чайка.


Рекомендуем: