Вы здесь

В РФ заборонили називати шампанським ігристе вино з Шампані

Президент РФ Владімір Путін 2 липня підписав указ, який дозволяє використання назви «шампанське» лише щодо вироблених у Росії вин.

Про це повідомляє «Європейська правда» з посиланням на РБК.

Дистрибуційний підрозділ виробника преміальних алкогольних напоїв Moet Hennessy (Moet & Chandon, Dom Perignon, Veuve Сlicquot і ін.) направив російським партнерам лист, в якому повідомив, що компанія тимчасово припиняє відвантаження асортименту шампанських вин для всіх покупців РФ.

Припинення поставок шампанських вин, як пояснюється в документі, пов’язане з поправками в 171-ФЗ «Про регулювання алкогольної продукції», які були прийняті Держдумою в трьох читаннях і схвалені Радою Федерації минулого тижня, 23 червня.

В п’ятницю, 2 липня, документ був підписаний Владіміром Путіним.

Поправки уточнюють визначення і вносять додаткові вимоги для виноробної продукції. Зокрема, вони виключають використання поняття «шампанське», дозволяючи застосовувати його лише щодо «російського шампанського», виробленого на території Росії. «І зобов’язують виробників шампанських вин з французького регіону Шампань перейменувати їх продукцію в «ігристе вино», — пояснюється в листі Moet Hennessy.

Зміни в законодавстві вимагають від компанії пересертифікації шампанських вин для зміни категорії на ігристе вино і зміни маркування продукції. Як повідомляє компанія, мезони (виробники шампанського) «не підтвердили готовність змінити категорію шампанських вин для російського ринку».

Слід зазначити, що слово «шампанське» є географічно захищеною назвою, в ЄС правом називатися шампанським мають лише вина, виготовлені у французькому регіоні Шампань.

Джерело


Рекомендуем: