В оселі українців почнуть проникати без поліції та дозволу
Зростаючі тарифи, а разом з ними і борги за комуналку можуть дуже скоро залишити українців без даху над головою
Під куполом Верховної Ради з’явився законопроект під номером 2458, який рекомендує депутатам розглянути парламентський комітет з питань енергетики та ЖКП
На нього звернув увагу відомий український політичний й економічний експерт Тарас Загородній в блозі для «Главреда».
Він зазначає, що даний законопроект пропонує в невідкладних випадках (порятунок життя або ліквідація НП) дозволити співробітникам комунальних підприємств проникати в житло громадян несанкціоновано. Якщо знадобиться, їм буде дозволено вибивати вікна або двері.
На даний момент подібними повноваженнями володіють тільки співробітники силових структур, але лише у випадку, якщо в приміщенні запобігається скоєнню злочину. У всіх інших випадках допуск у квартиру дозволений тільки за рішенням суду.
Таким чином, якщо вище згаданий законопроект буде підтриманий депутатами, наслідки не змусять себе чекати, упевнений експерт.
«Пропоновані законом норми – це чистої води маячня і беззаконня. Все, що у нас намагаються провести поза судом, закінчиться кошмаром, оскільки в цьому випадку рейдери і колектори будуть у нас сантехніками. А найсмішніше в цьому те, що у комунальних служб буде більше обов’язків, ніж у поліції та інших силових органів», – підкреслив Загородній.
Зміни, які пропонуються, він називає рейдерським захопленням квартири, оскільки ніхто не зможе перешкодити комунальникам зайти всередину і змінити замки. Більш того, подібні дії пропонується проводити без присутності правоохоронців.
Закон намагаються взяти на догоду монополістам ЖКГ, щоб вони могли відключати послуги та проникати в приміщення, коли і як захочуть, без рішення, упевнений автор.
«Борги за послуги ЖКГ існують, і їх сума становить близько 60 мільярдів гривень. Як їх усувати, комунальники не знають. Квартири у боржників забирати бояться, оскільки побоюються бунту в країні. І хоча є судовий порядок розгляду подібних справ без участі боржника, знову-таки, у суд повинен хтось подати, провести підрахунки і переговори з людьми. І тому, мабуть, не придумали нічого кращого такого «фінту вухами».
Загородній все ж сподівається, що у депутатів вистачить розуму викреслити із законопроекту такі недвозначні норми перш, ніж його винесуть на голосування.