Вы здесь

В Одесі вчителька «наїхала» на українськомовну школярку. Її звільнили

В Одесі вчителька накричала на українськомовну школярку на уроці, бо подумала, що дівчинка вивищує себе над іншими, бо розмовляє українською. 

Трапилося це в гімназії № 4.

Аудіо інциденту опублікували у групі Батьки SOS. 

Ось як звучала розмова:

–  Девочка, которая со мной на украинском говорила. На какий мови ты общаешься?

–  Я на українській.

–  (Нерозбірливо) … тоже на українській?

–  Так!

–  А ну-ка встань! Поднялась! Поднялась, говорю! «Да!». Как ты отвечаешь мне? Ты посмотри на неё! Почему ты мне так сказала: «Да!»?.

–  Нуу… да.

–  Шо «ну»! Постой, успокойся… Встань, пожалуйста, постой немножко и подумай. Так нельзя отвечать…. Не хорошо так…

Ребята, я чуствую, что вообще треба на українскій мові казати. Бо в нас, бачте, бачте, шо робиться? Вона на українській мові, так вона, получаєтсья, зверху, а ми знизу! А вона више нас, понімаєте?

Потім вчителька обурилася, що школярка прийшла непідготовлена до уроку, а «прикривається мовою».

«Пришла без ничего, альбом не принесла, листовки не принесла, а права качает она! Она мовой будет прикрываться здесь мне! Причем здесь мова, надо мозги иметь! Где твои роботы? Покажи мне!», — сказала вчителька.

Пізніше жінка перепросила, сказавши, що неправильно зрозуміла дитину: 

«Всё, успокойся. Но так нельзя говорить. Так получается, дети, что она выше нас. Давайте на украинском все тогда общаться… Я ей не запрещаю на украинском, пожалуйста. 

Но не надо так делать, что это выше, чем мы. І ми знаєм українську мову!

Все, не плач, помиримось з тобою. Я может не так поняла её слова. Дети, я поняла так, что она хочет, пришла без ничего, так оно и есть».

У департаменті освіти Одеської міськради заявили, що вчительку вже звільнили. 

«Поведінка вчителя , на мою думку, беззаперечно несумісна з діяльністю у закладі освіти.

Директором прийняте рішення про звільнення за ст. 41, п.3 «вчинення працівником, який виконує виховні функції, аморального проступку, не сумісного з продовженням даної роботи». 

Наразі очікується видання відповідного наказу. Із зверненням до компетентних органів. Приношу свої вибачення від усіх освітян батькам і дитині.

А нам, вчителям, хочу побажати не закривати серце від почуттів вихованців .Такий тон, тиск і зміст сказаного назавжди позбавляють дитячої довіри і любові», — написала директорка департаменту освіти і науки Одеської міськради Олена Буйневич у Facebook. 

Джерело


Рекомендуем: