В ОБСЄ і ООН рознесли закон про українську мову: викликає занепокоєння
“Права меншин, в тому числі і в питанні мови та освіти повинні враховуватися”
В ОБСЄ і ООН вважають, що український закон про державну мову не може повністю гарантувати права нацменшин. Про це представники організацій заявили на засіданні Радбезу ООН, скликаного за ініціативою Росії 16 липня.
“Закон про держмову в його нинішньому вигляді не забезпечує достатню законодавчу ясність, не гарантує захист мовних прав нацменшин. Ідеально було б, якби мовна політика України здійснювалася при повному збереженні прав нацменшин, в тому числі в мовній сфері”, – висловився верховний комісар ОБСЄ у справах нацменшин Ламберто Заньєр.
Він додав, що в України є право зміцнювати роль державної мови.
“Права меншин, в тому числі і в питанні мови та освіти повинні враховуватися, в тому числі і в питанні зобов’язань України перед ОБСЄ та міжнародними стандартами. Збалансована, прагматична лінгвістична політика повинна досягатися за рахунок стимулів, а не покарань”, – зазначив Заньєр.
Заступник генсека ООН з політичних питань Розмарі Дікарло заявила, що закон викликає стурбованість і з боку ООН.
“Хоча багато спірних питань було врегульовано в підсумковому варіанті, закон, як і раніше викликає занепокоєння. УВКПЛ рекомендує, щоб український уряд розробив на основі закону про мову закон про реалізацію прав нацменшин”, – запропонувала вона.
Джерело: https://znaj.ua/