Українці повинні заплатити податки за зароблене в конверті: коли і скільки

Українці з 1 вересня можуть заповнити нульові декларації, заплатити невеликий податок і легалізувати зароблене в тіні: готівку, нерухомість та інші активи. Декларація буде добровільною, але після того, як вона закінчиться, в Кабміні обіцяють провести жорстку перевірку і покарати тих, хто не скористався такою можливістю.

OBOZREVATEL зібрав відповіді на головні запитання про податкову амністію в Україні.Навіщо заповнювати нульову декларацію?

Заощадження, нерухомість та інше майно, яке вже оформлено на українців, оскаржувати ніхто не буде. Але водночас, щоб витратити гроші, доведеться довести, що вони зароблені зі сплатою податків. Уже зараз банки, якщо клієнт хоче покласти на депозит велику суму, вимагають надати документи, які підтвердять джерело доходу.

Крім того, готівкою можна зробити покупку максимум на 50 тис. грн. Так, якщо зараз не легалізувати накопичене під матрацом – у майбутньому витратити гроші не вдасться.

Найближчим часом Кабінет міністрів розробить законопроєкт про непрямі методи контролю доходів і витрат. Це дозволить знайти того, хто заробив у тіні й відмовився легалізувати кошти.Скільки доведеться заплатити?

Ставка податку залежить від того, який актив ви хочете легалізувати. Заплатити можна з 1 вересня. І що важливо: податківці не мають права з’ясовувати, звідки ви отримали кошти. Важливо при цьому: скористатися податковою амністією не можуть чиновники і ті, хто заробив кошти не просто в тіньовій економіці, а злочинним шляхом.

  • за валюту: 5% (6% у разі оплати протягом трьох років);
  • за валюту за кордоном: 9% (11,5% у разі оплати протягом трьох років);
  • нерухомість, транспорт, корпоративні права: 9% (11,5% якщо за три роки заплатити);
  • облігації внутрішньої держпозики: 2,5% (3% якщо на виплат).

Чи можна задекларувати готівкові долари?

Ні, для цього їх потрібно віднести і покласти на рахунок у банку. Для цього, як розповів OBOZREVATEL глава профільного комітету Данило Гетманцев, банки будуть відкривати спеціальні рахунки. Тобто щоб легалізувати готівку, потрібно після 1 вересня прийти у відділення банку, попросити відкрити спецрахунок і покласти на нього накопичені гроші, а також заплатити 5% податку.

Як раніше писав OBOZREVATEL:

  • президент Володимир Зеленський підписав закон про нульову декларацію. В результаті всі українці за бажанням зможуть із вересня 2021-го до вересня 2022-го сплатити податки і легалізувати свою нерухомість, банківські рахунки та готівку.
  • Ті, хто мав тіньові заробітки, може заплатити один раз невеликий податок і узаконити свої статки. Нововведення зокрема зачепить і заробітчан – якщо вони заробляли за кордоном нелегально, то можуть узаконити свій дохід.

Джерело

Схожі новини