Вы здесь

Україна стала першою у світі: Рада прирівняла цифровий паспорт до паперового

Верховна Рада 30 березня підтримала законопроєкт про цифрові паспорти у другому читанні. Проголосувало «за» 302 нардепа. Це означає, що цифрові документи в «Дії» матимуть таку ж юридичну силу, як і їхні пластикові чи паперові аналоги.

Відповідне рішення ухвалили під час засідання Ради 30 березня.

«302 голоси у другому читанні! Ми стали першою країною в світі, де цифрові паспорти прирівняли до паперових та пластикових!», — зазначив віцепрем’єр-міністр – міністр цифровий трансформації Михайло Федоров.

Зазначається, що за допомогою оновленого застосунку «Дія 2.0» українці можуть отримувати доступ до своїх цифрових документів у потрібних життєвих ситуаціях у декілька кліків, наприклад, на пошті, під час отримання адміністративних, фінансових, банківських послуг тощо.

«Менше року тому ми запустили перші у світі електронні паспорти в «Дії», а вже сьогодні їх визнано на державному рівні! Це ще один дуже важливий крок у побудові цифрової держави та входження в режим без паперів. Перша перемога — done. Поїхали далі», — сказано в повідомленні.

Як повідомлялося, Верховна Рада ухвалила в другому читанні та в цілому законопроєкт №2695, згідно з яким українці зможуть користуватися цифровими водійськими посвідченнями, техпаспортом, страховим полісом нарівні з паперовими документами.

Нагадаємо, Мінцифри 5 жовтня презентувало

Мінцифри презентувало «Дія. 2.0.»: що серед новинок
оновлений застосунок «Дія 2.0», серед новинок — можливість показати у цифровому форматі податковий номер, довідку переселенця, місце реєстрації тощо.

Джерело


Рекомендуем: