Вы здесь

Україна поновлює повноцінні Арктичні експедиції та дослідження шостого континенту: Кабмін виділив кошти на придбання криголама для українських полярників (відео)

Корабель вирішить логістичні проблеми на станції Академік Вернадський, очікують у Кабінеті міністрів, передають Патріоти України.

Кабінет міністрів виділив кошти на придбання криголама для українських антарктичних експедицій. Розпорядження прийняли на засіданні 7 липня, повідомляє МОН в четвер, 8 липня.

Власний криголам дозволить українським вченим повернутися до досліджень світового океану, співпрацювати з іншими країнами, а в перспективі — працювати не тільки в Антарктиді, а й в Арктиці і в інших регіонах океану.

Очікується, що корабель також допоможе вирішити логістичні проблеми на станції Академік Вернадський. Дістатися її зараз можна тільки морським шляхом і тільки в короткий період антарктичного літа, коли океан навкруги не скутий кригою. Для доставки експедицій і вантажів Україна поки змушена щорічно фрахтувати іноземні судна.

«Торік, коли пандемія COVID-19 тільки почалася, учасники 25-ї Української антарктичної експедиції надзвичайно складно добиралися станції. Перезмінка була під загрозою зриву, а дорога тривала понад місяць. Тому коли 6 лютого цього року полярники 25-ї УАЕ вперше в історії прямо зі станції спілкувалися з президентом України, то на його питання, що потрібно найбільше, учасники експедиції, не роздумуючи, відповіли: власний криголам», — заявив директор Національного антарктичного наукового центру Євген Дикий.

Тепер рішення уряду має затвердити комітет Верховної Ради України з питань бюджету.

Суспільне з посиланням на Дикого пише, що Україна вже домовилася з Великобританією про закупівлю колишнього флагмана Британської антарктичної служби Джеймс Кларк Росс за 5 мільйонів доларів.

Джерело


Рекомендуем: