Вы здесь

У США зафіксували «індійський» штам коронавірусу з подвійною мутацією: що відомо

У США зафіксували перший випадок захворювання на новий штам COVID-19 з подвійною мутацією, який вперше виявили в Індії. 

Про це із посиланням на дослідників Стенфордської лабораторії клінічної вірусології повідомляє San Francisco Chronicle.

Зазначається, що цим варіантом коронавірусу заразився житель округу Санта-Клара області затоки Сан-Франциско. При цьому в лабораторії перевіряють ще сімох осіб, які також могли інфікуватися «індійським» штамом.

За даними видання, нова версія COVID-19 містить дві мутації, які «допомагають вірусу прикріплятися до клітин». Водночас поки невідомо, чи є цей штам більш заразним чи стійким до вже розроблених вакцин.

Експерт з інфекційних захворювань в Університеті Каліфорнії у Сан-Франциско Пітер Чин-Хонг припускає, що новий варіант є більш заразним за попередників, оскільки на нього припадає 20% активних випадків в індійському штаті Махараштра, де за останній тиждень кількість заражень зросла на понад 50%. Втім, офіційних досліджень щодо передачі поки не проводилося.

Одна з мутацій, E484Q, аналогічна E484K, виявленій раніше у «бразильскому» та «південноафриканському» варіантах. Інша мутація, L452R, також була зафіксована у «каліфорнійському» штамі. 

«Цей індійський варіант вперше містить дві мутації одного і того ж вірусу, які раніше спостерігалися в різних варіантах, — продовжив Чин-Хонг. — (…) «каліфорнійський» варіант вже потенційно є більш стійким до антитіл деяких вакцин, тож є шанс, що «індійський» варіант має подібні властивості». За його словами, поки жодні дослідження цього не підтвердили.

Джерело


Рекомендуем: