У РІВНЕНСЬКІЙ ОБЛАСТІ ШУКАЧІ БУРШТИНУ ПЕРЕТВОРИЛИ УРОЧИЩА НА ПУСТЕЛІ
У лісах немає тварин і птахів.
У Рівненській області через незаконний видобуток бурштину на місці лісів утворилася пустеля на тисячах гектарів. Там викорчувані дерева, кількаметрові ями й всюди пісок. На цій території не живуть ані тварини, ані птахи.
В урочищі Гальбин ще кілька років тому росли півстолітні дерева, але нині – пустеля. На землях довкола селища Клесів найбільші в Україні поклади бурштину.
Прилеглу територію п’ять років тому перемили вздовж і впоперек. Для боротьби з копачами на Рівненщині утворили оперативний штаб і скеровували силовиків навіть з інших областей.
Нині в урочищі під ногами валяється бурштин, який копачі називають “мінус”, бо дрібний і найдешевший. Але зараз копачів там майже немає, бо камінь впав у ціні в рази. А наслідки лишились. Від шуму звідси втекли звірі й птахи, а нині їм повертатися немає куди. Крім того, через те, що там все перемито вітер підіймає пісок і він відчувається навіть у ротовій порожнині.
Без наслідків, як для природи, так і для людей, не минули й викопані штучні водойми копачів.
“Це може призвести до зникнення води, так само вони воду ведуть із природних боліт і осушуються природні болота”, – пояснює Володимир Захарчук, директор Департаменту екології і природних ресурсів Рівненщини.
Копачі бурштину понищили також землю одразу кількох районів, площа яких тягнеться до білоруського кордону.
“Збитки близько 400 мільйонів гривень. Порушено 7 тис. га земель”, – каже Сергій Васильєв, старший державний інспектор Державної екологічної інспекції Поліського округу.
Зазначена площа землі це майже 980 футбольних полів. Підрахувати, в яку суму обійдеться рекультивація земель та відновлення лісу, навіть фахівцям тяжко. Зокрема, для однієї сосни потрібно 80 років. Зараз лише розробляють плани як врятувати ці землі й уникнути катастрофи.