У Порошенка назвали «фальсифікатом» оприлюднені Деркачем записи
Пресслужба «Європейської солідарності» назвала «фальсифікатом» оприлюднені 9 липня позафракційним народним депутатом Андрієм Деркачем записи нібито розмови п’ятого президента України Петра Порошенка з президентом Росії Володимиром Путіним і колишнім віцепрезидентом США Джо Байденом.
«Протягом шести років фейки є одним із постійних інструментів російської гібридної війни проти України, рівно як і проти особисто Порошенка. Від «розіп’ятого хлопчика у Слов’янську» до «вбивства Петром Порошенком рідного брата». «Розмова» з Путіним, оприлюднена випускником Вищої школи КДБ, – із цієї ж серії. Це такий же грубо змонтований, ретельно скомпільований фальсифікат, як і нібито бесіди з Байденом», – йдеться в заяві пресслужби, отриманій Радіо Свобода.
В «Європейській солідарності» наголошують, що про те, як насправді проходили переговори Порошенка з Путіним, «засвідчив один із очевидців, Франсуа Олланд: «Тримався дуже гідно та твердо відстоював свої позиції».
«За спогадами президента Франції, «багато разів Порошенко та Путін підвищували голос один на одного», Порошенко «залишався непохитним щодо суверенітету своєї країни», – йдеться в заяві.
У партії Порошенка заявляють, що нинішня пресконференція Деркача і колишнього прокурора Костинтина Кулика є частиною «кремлівського плану із відбілювання Путіна, зняття з Росії відповідальності за агресію і перекладання її на Україну».
«Це – помста Кремля за те, що Порошенко як президент та верховний головнокомандувач не дозволив Путіну реалізувати в Україні жодної стратегічної цілі Кремля», – додали в «Євросолідарності».
Нові аудіозаписи начебто розмов Порошенка з Путіним нібито в 2015 році і з Байденом – 2016-го Андрій Деркач представив 9 липня на пресконференції разом із колишнім прокурором Костянтином Куликом. Пресконференція мала назву «Нові факти міжнародної корупції, а також зовнішнього управління Україною».
При цьому офіційно названого Деркачем дня «розмови Порошенка і Путіна» були чотиристоронні переговори, а не двосторонні.
У цьому записі співрозмовники закінчують бесіду фразами: «Добре, Володимиру Володимировичу. Тисну руку. Велике спасибі» і «Обіймаю. До побачення, давайте».