Супрун вирішила “заморити” українців голодом: “Не їсти – корисно”
Очистити організм від шлаків, допоможуть не соки, клізми або рис, а голодування. Про це на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook написала виконуюча обов’язки міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.
“Виявляється практика голодувати може бути корисною не тільки протягом одного дня на рік. Давня практика посту в наш час отримала наукове підтвердження і Нобелівську премію з медицини. Мова йде про автофагію. Що це?”, – йдеться в замітці.
Нашим клітинам необхідно прибирання від сміття та зношених речей. За словами Супрун, у клітинах відбувається це так: білки, які неправильно “згорнуті”, старі органели, віруси і бактерії, які могли поглинути клітини імунної системи потрапляють в лізосоми і піддаються знищенню.
Голодування корисно і давня практика постувати отримала наукове підтвердження і Нобелівську премію в 2016-му. Вченого Осумі Йошинорі за відкриття та опис молекулярних та фізіологічних механізмів автофагії гідно відзначили.
Голод і автофагія виявилися ефективними в полегшенні хвороб, пов’язаних із запаленням, серцево-судинних, нейродегенеративних та метаболічних хвороб, ожиріння і раку, уповільнення старіння і збільшення тривалості життя. Автофагия допомагає знищувати мієлоїдні бляшки в нейронах при хворобі Альцгеймера.
Интервальне голодування допомагає стабілізувати вагу і баланс холестерину.
Але протипоказання до такого голодування теж є:– Люди, які “заїдають стрес”, можуть після дня автофагії з’їсти значно більше, ніж потрібно.- Голодувати і тренуватися не варто. Може паморочитися голова, а ефективність тренувань знизиться. Особливо це стосується бігу або плавання.- Діабет 1 і 2 типу і голодування – несумісні.Коментарі українців під постом різняться:
“Чомусь пропаганда голодування саме зараз відчувається, як підготовка до того, що скоро людям вже не буде на що їсти”, “Не можу повірити, що глава МОЗ це постить. Уляна, ви супер”, “Немає жодних доказів користі голодування. Нобелівку він отримав не за це. Голодування приносить тільки шкоду. “,” Головне не силувати себе. Іноді прям хочеться відмовитися від їжі. “
Джерело: Знай.ua