Створення альянсу Британії, України та Польщі відклали. Що сталось

Президент Володимир Зеленський оголосив про створення у Європі нового політичного формату співпраці – між Польщею, Британією та Україною.

Очікувалось, що про деталі нового альянсу представники трьох країн оголосять найближчими днями, а, можливо, і ввечері 1 лютого. Проте МЗС України уточнило, що оголошення альянсу переноситься через хворобу керівниці МЗС Великої Британії Ліз Трасс.

“Створюємо новий формат політичної співпраці у Європі – між Україною, Британією та Польщею”, – заявив Зеленський під час відкриття нової сесії Верховної Ради.

Він нагадав, що у вівторок в Києві перебуватимуть керівники урядів Польщі та Великої Британії.

“Планувалося, що перше офіційне оголошення про створення нового формату буде зроблене міністерствами закордонних справ трьох країн завтра в рамках візиту нашої британської колеги до Києва. На жаль, вона захворіла на ковід і ми переносимо це оголошення на пізніше. Однак за цей час наші команди не сидітимуть склавши руки, а продовжать відточувати новий формат”, – написав у фейсбук керівник МЗС України Дмитро Кулеба.

Про позитивний тест на ковід Страсс повідомила пізно ввечері 31 січня. Вона мала летіти у делегації з керівником уряду Британії.

ВВС News Україна у своїй аналітичній статті 30 січня детально писала про можливий майбутній тристоронній союз, який зможе активніше протидіяти загрозі російської агресії.

Очікується, що Борис Джонсон оголосить у Києві про новий пакет допомоги на 88 мільйонів фунтів. А прем’єр Польщі Матеуш Моравецький розповість про пакет військової допомоги Києву.

Керівник уряду України Денис Шмигаль 1 лютого в Києві під час зустрічі з польським колегою висловив сподівання, що документ про новий формат співпраці все ж таки підпишуть.

“Сподіваюсь, що найближчим часом нам вдасться офіційно започаткувати новий регіональний формат співпраці України, Польщі та Великої Британії. В умовах триваючої російської агресії нам варто підписати тристоронній документ про співробітництво з посилення регіональної безпеки”, – заявив Шмигаль.

“Потребуємо єдності”

У свій промові в Раді Зеленський багато говорив про необхідність єдності.

“Гостро потребуємо єдності всіх у всьому, насамперед у сприйнятті сьогодення, а головне – майбутнього держави”, – заявив він.

Він говорив про єдність політиків, єдність у боротьбі з коронавірусом, із зовнішніми загрозами та економічними проблемами.

“Наша економіка стабілізується. Надходження до бюджету в січні перевищили заплановане на 7 мільярдів гривень. Гривня почувається краще, вчора зміцнилась на 30 копійок”, – додав президент.

Він згадав, що західні союзники надають фінансову допомогу Україні.

люди

Окремо президент згадав про успіхи у зовнішній політиці, маючи на увазі розблокування “нормандського формату” перемовин щодо Донбасу.

“Єдність розблокувала “нормандський формат”. Вперше з 2019 року сторони погодили підсумкову заяву. Працюємо, щоб найближчими днями узгодити дату наступної зустрічі на рівні радників у Берліні, щоб узгодити дату зустрічі лідерів четвірки”, – додав Зеленський.

Він нагадав, що до Києва їдуть керівники урядів Британії, Польщі, Нідерландів, а також президент Туреччини.

“Ніхто не вирішує нашу долю за нашими спинами, всі їдуть до нас. Нам готові підставити плече, а не підніжку”, – переконаний Зеленський.

Источник

Схожі новини