Вы здесь

Штам Дельта у Києві: виявили одразу шість випадків небезпечного варіанту COVID-19

В Олександрівській лікарні Києва виявили шість випадків COVID-19 небезпечного штаму «Дельта», повідомив Департамент охорони здоров’я міста.

Дослідження провели завдяки реактивам, яке лікарня закупила для діагностування цього штаму. Тепер біоматеріал передали в Київський міський лабораторний центр МОЗ України на підтвердження.

Люди, в яких виявили штам «Дельта», різного віку — від 21 до 73 років.

В Україні поки що знають про «Дельту» не з практики, а із досвіду іноземних лікарів, розповіла директорка Департаменту охорони здоров’я Валентина Гінзбург.

Зокрема відомо, що «Дельта» відрізняється вищим рівнем заразності, коротшим інкубаційним періодом та агресивнішим протіканням.

Людей вкотре закликали вакцинуватися і наголосили, що щеплення убезпечує від ускладненого перебігу коронавірусу, в тому числі і штаму «Дельта».

«Кожна вакцина, яка зареєстрована в Україні, з великою вірогідністю захистить вас від смерті. Вакцинуйтеся!» — заявили в Департаменті охорони здоров’я.

З 21 липня в Україні почали щепити від COVID-19 усіх охочих віком від 18 років, в тому числі вакциною Moderna.

Раніше без обмежень можна було отримати укол китайської CoronaVac/Sinovac Biotech.

Небезпечний штам

Перші випадки зараження «Дельтою» в Україні зафіксували у другій половині червня.

За прогнозами ВООЗ, вже до кінця серпня штам «Дельта» може становити 90% випадків захворювань.

В МЗС радили українцям не відвідувати чотири країни через поширення там цього штаму. Йшлося про Індію, Велику Британію, Португалію та Росію — «до повної стабілізації епідемічної ситуації у цих країнах».

Лікарі вважають різновиди штаму «Дельта» більш небезпечними, ніж попередні варіації.

Зараз нову хвилю коронавірусу у багатьох країнах, зокрема і в Росії, повязують саме з «Дельтою».

Втім вакцинація двома дозами виявилась досить ефективною.

Дослідження у Британії показали, що вакцина Pfizer мала ефективність 33% проти «Дельта» після однієї дози та 88% після двох доз. У випадку з вакциною AstraZeneca ефективність становила 33% після першої дози, але зростала до 60% після другої дози.

Джерело


Рекомендуем: