Вы здесь

Шкарлет каже, що знайшов гроші на маски та антисептики для шкіл і проситиме їх в уряду. Що з цими коштами не так

Очільник Міністерства освіти і науки Сергій Шкарлет просить в уряду 3 млрд гривень на маски та антисептики для шкіл. 

Про це він повідомив в ефірі «Право на владу».

Ці гроші — це залишки освітньої субвенції у бюджетах місцевих органів самоврядування.

* Освітня субвенція – це кошти, які надаються місцевим бюджетам з державного бюджету для виконання переданих на місця повноважень. 

Здебільшого з освітньої субвенції фінансуються заробітні плати педагогів.

Залишки освітньої субвенції – кошти, що не використали до кінця року – можна використовувати на матеріально-технічне забезпечення закладів (ремонти, закупівля обладнання тощо).

«Ми ставимо собі за завдання раціонально використовувати ті кошти, які вже є в освіті. 

На 1 січня 2020 року із минулого року із освітньої субвенції залишилося 5,2 млрд гривень. 1,9 — це цільова субвенція на заробітну плату, а 3,3 млрд — в 2020 році може бути розподілено на певні засоби і заходи, які відповідають постанові №6 Кабміну 2015 року.

Дуже було багато нарікань, що в постанові не було записано саме засоби індивідуального захисту.

Сьогодні підготовлені зміни до постанови, де чітко прописана строка, яка регламентує розподіл цих 3,3 млрд грн на закупівлю масок і дезінфекційних засобів», — розповів Шкарлет

Проте співзасновниця ГО «Батьківський контроль» та «Смарт освіта» Іванна Коберник розповіла, що в деяких місцевих бюджетах немає залишків освітньої субвенції.

«Залишки субвенції — це субвенція на оплату праці педагогічних працівників. І є території, де є залишки субвенції, а ж території, де залишків немає.

Залишки субвенції є в тому випадку, якщо не доплачують всі надбавки. А якщо місто все платить, у нього немає залишків», — пояснила Коберник.

Але Шкарлет сказав, що вона не права і додав: «Живіть на позитиві, це найголовніше, що треба робити».

Пізніше Коберник у своєму Facebook написала:

«Офіційні дані з сайту Держказначейства Шкарлет оголошує фейком (офіційно — станом на 1 липня на місця було відправлено лише 30% субвенції на НУШ. Тобто закупити все до 1 вересня в місцевих влад не було жодного шансу).

Заперечує, що не всі території мають залишки субвенції.

Не соромиться, що лише в вересні уряд можливо змінить постанову, щоб залишки освітньої субвенції можна було використовувати на захисні і дезинфікуючі засоби».

Народна депутатка Інна Совсун підкреслила, що те, що у МОН підготували проект постанови, яким передбачено виділення коштів на засоби захисту, «м’яко кажучи, трішки пізно».

Також Коберник звинувати Шкарлета в тому, що МОН вимагає у педагогів більше працювати, але додаткову плату за це не передбачено:

«МОН разом з МОЗ рекомендували поділ класів на менші групи, розведення потоків, початок навчання в різний час. 

Це означає більше годин роботи вчителів. Вони мають бути оплачені. Тобто фактично ви зараз вимагаєте від вчителів працювати більше, не забезпечивши їх зарплатою. А зарплата вчителів — з держбюджету».

Шкарлет відповів, що на це є цільова субвенція. Але Коберник це заперечила:

«Але вона не передбачає доодаткового поділу на класи, про які ви зараз говорите. 

Ще одна неправда в залишках субвенції, до яких апелює т.в.о. міністра».

Джерело


Рекомендуем: