Вы здесь

Президент Чехії закликав народ повстати проти України: «звеличення військових злочинців»

Президент Чехії Мілош Земан виступив за те, щоб Прага официально виступила проти звеличення військових злочинців Україною.

Про це написав у Twitter представник президента Чехії Іржі Овчачек.

Міністерство закордонних справ Чехії, зокрема, його голова Томаш Петршичек, «на звеличення бандерівців в Україні боязко мовчить». «Якщо б це відбувалося в Росії, будуть видавати тисячі різних заяв. Ганьба!»- йдеться далі в Twitter Овчачка.

Prezident republiky veřejně vyzval, aby Česká republika oficiálně protestovala proti velebení válečných zločinců Ukrajinou. Reakcí Petříčkova ministerstva je ostudné strkání hlavy do písku. Voni se ani jediným slovem nezastali českých obětí banderovských vrahů!

— Jiří Ovčáček (@PREZIDENTmluvci) 29 грудня 2018 р.

Тим не менш, на захист України виступив міністр закордонних справ Чехії Томаш Петршичек. Він вважає, що Україна має право вирішувати сама, яким чином їй справлятися з болючими сторінками своєї історії. Про це він написав у своєму Twitter.

«Україна повинна буде сама впоратися з болючими місцями історії. Для цього вона повинна отримати необхідний час. Я про це буду говорити зі своїми колегами під час візиту в Україну на початку наступного року», — зазначив Петршичек.

Také Ukrajina se bude muset vypořádat s bolavými místy své historie. Na to by měla dostat potřebný čas. Budu o této záležitosti hovořit se svými protějšky při návštěvě Ukrajiny počátkem příštího roku.

— Tomáš Petříček (@TPetricek) 29 грудня 2018 р.

Міністр закордонних справ Томаш Петрчишек також зазначив, що хотів би цю тему обговорити особисто при зустрічі з українською владою, а не говорити про неї через ЗМІ.

«Зі складними сторінками історії кожна країна повинна впоратися сама. Це не справа дипломатії оцінювати або досліджувати історію, це справа істориків», — вважає чеський міністр.Нагадаємо, Кабмін вирішив долю безробітних: кар’єрний план, радник і оновлена реєстрація

Джерело: «Знай.uа«


Рекомендуем: