Потрапив до ТОП-10. Більшість українців вважають Зеленського олігархом — соцопитування

Більш ніж половина громадян України вважають, що чинний президент України Володимир Зеленський є олігархом.

Про це свідчать результати соцопитування Центру Разумкова.При цьому найчастіше громадяни України вважають олігархами Ігоря Коломойського ( 94%), Ріната Ахметова ( 94%), Петра Порошенка ( 89%), Віктора Пінчука ( 82%), Дмитра Фірташа ( 80%). Також більше половини респондентів віднесли до олігархів Сергія Льовочкіна ( 63%), Юрія Бойка (61%), Вадима Новинського (58%) та Володимира Зеленського (55%).

На думку 55% українців Володимир Зеленський є олігархом, посідаючи 9 місце у рейтингу осіб, яких громадяни України найчастіше називають олігархами.

Водночас 21% громадян вважають закон про деолігархізацію, ухвалений Верховною Радою та підписаний президентом, реальним кроком для подолання корупції та зменшення впливу олігархів у країні, 33% — популістським кроком, який має забезпечити Зеленському більше популярності.

23% опитаних вважають закон спробою президента та його оточення перерозподілити власність в економіці та самим стати олігархами, а 11% – способом боротьби з політичною опозицією.

5 листопада президент Володимир Зеленський підписав закон про деолігархізацію. Він заявив, що бізнес «має працювати за законом і нарівні з іншими економічними суб’єктами».

«Не може бути іншого виходу, крім демонтажу олігархічної системи. Без цього просто неможливо перемогти бідність в Україні та повноцінно приєднатися до європейської спільноти», — вважає Зеленський.

Верховна Рада ухвалила законопроект про олігархів ще 23 вересня 279 голосами, однак того ж дня виявилося, що депутати виклали статтю 5 у трьох різних редакціях.

3 листопада Рада виправила цю помилку та ще низку неточностей. За те, щоб рішення про внесення до реєстру олігархів ухвалював РНБО, проголосувало 249 депутатів.

Кого визнаватимуть олігархами

Відповідно до законопроекту, олігархом вважається фізична особа, яка одночасно відповідає щонайменше трьома з наступних ознак:

1) бере участь у політичному житті;

2) має значний вплив на засоби інформації;3) є кінцевим бенефіціарним власником суб’єкта господарювання, який після початку дії цього закону є суб’єктом природних монополій чи займає монопольне (домінуюче) становище над ринком відповідно до закону Про захист економічної конкуренції та протягом року підряд підтримує чи посилює таке становище;

4) підтверджена вартість активів особи (та суб’єктів господарювання, бенефіціаром яких воно є), перевищує 1 млн прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року (у 2021 році – 2,27 млрд грн).

Рішення про визнання людини олігархом ухвалює Рада національної безпеки та оборони України на підставі подання Кабміну, члена РНБО, Нацбанку, СБУ або Антимонопольного комітету.

Джерело

Схожі новини