“ПОРОШЕНКО ТИСНУВ НА ПАРЛАМЕНТ, ЩОБ ЗУПИНИТИ РОЗСЛІДУВАННЯ ІЛОВАЙСЬКОЇ ТРАГЕДІЇ” – СЕНЧЕНКО
Розслідування “справи Іловайська” вже рік не просувається, сказав ексголова слідчої комісії.
Колишній віцепрем’єр з питань економіки і економічних реформ АР Крим, екснардеп та ексголова тимчасової слідчої комісії ВР з питань розслідування обставин Іловайської трагедії Андрій Сенченко заявив, що новий склад комісії не просувається у розслідуванні. П’ятий президент Петро Порошенко нібито тиснув на роботу комісії.
Про це Сенченко заявив у ефірі суспільно-політичного ток-шоу “Право на владу” на 1+1.
На запитання про те, хто винен в Іловайській трагедії, ексголова слідчої комісії заявив: “Чітко написано, що перший і головний це Головнокомандувач Збройними силами України того часу Петро Олексійович Порошенко. Безумовно є відповідальність керівника генерального штабу (Віктора Муженка – ред.)”.
“Офіс президента (Порошенка, ред.) системно тиснув на парламент 8 скликання для того, щоб не відновлювалася робота цієї комісії. Але це позиція Порошенка, Ложкіна і інших”, – заявив він. За його словами, новий склад комісії працює вже рік, але розслідування не просувається.
“Я документально з’ясував, що з усіх депутатів 8 скликання знайшовся лише один, який прийшов і ознайомився з повним пакетом документів, а це – 6 томів, які напрацювала слідча комісія. Не 20 сторінок остаточного звіту, а 6 томів, – сказав Сенченко.
Він також зазначив, що за його головування слідча комісія у справі Іловайської трагедії досягла більше результатів, ніж слідча група Генпрокуратури. “Ви ж розумієте, що є політична парасолька над основними персоналіями, які брали участь в цьому. Зрозуміло, що Путін головний персонаж”, – заявив Сенченка, додавши про відповідальність і інших представників військового і політичного керівництва країни.
Нагадаємо, Іловайська трагедія сталася наприкінці серпня 2014 року після запеклих боїв в Донецькій області. Російські військові обстріляли коридор, яким за домовленістю мали виходити українські бійці. Вони зазнали значних втрат. За офіційними даними, загинули 366 українських військових, 249 поранено, 128 взято в полон та 158 зниклих безвісти.
Прокуратура більше не займається розслідуванням Іловайської трагедії, яка сталася в серпні 2014 року. Подальше розслідування здійснює Служба безпеки України.