Вы здесь

Порошенко підписав важливий закон: ніяк не залишить церкву в спокої

Український президент Петро Порошенко підписав закон про можливість зміни підпорядкованості релігійних організацій, закон про можливість переходу церковних парафій в Православну церкву України (ПЦУ).

Цю інформацію повідомили в понеділок, 28 січня в прес-службі Президента України.

«Прикінцевими положеннями закону встановлено, що релігійна організація, в разі прийняття рішення про зміну своєї підпорядкованості, повідомляє про таке рішення центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері релігії, або обласним, Київській та Севастопольській міським державним адміністраціям, а в Автономній республіці Крим, Раді міністрів Автономної республіки Крим, які забезпечують оприлюднення цього рішення на своєму офіційному сайті«.йдеться в повідомленні

Даний закон передбачає механізми регулювання процесу зміни підпорядкованості релігійної організації в Україні та за її межами.

Закон вказує фактичний процес зміни юрисдикції, а саме, що тільки рішенням про зміну підпорядкованості та внесення змін чи доповнень до статуту приймається загальними зборами релігійної громади і не менш ніж двома третинами від її складу. Ці дві третини вираховуються від необхідної для визнання повноважними загальних зборів релігійної громади. Рішення про зміну підпорядкованості та внесення відповідних змін або доповнень в статут завіряється підписами членів релігійної громади.

Також Закон визначає перелік необхідних документів для реєстрації статуту (положення) релігійної громади. В Законі зазначено, що він набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Нагадаємо, на цьому тижні Петро Порошенко оголосить про своє висунення на другий президентський термін. У цьому переконують люди з його оточення. Заявить про рішення пізніше, ніж його прямі конкуренти: Юлія Тимошенко, Володимир Зеленський та Анатолій Гриценко.

Джерело: «Знай.uа«

КопироватьAMP код

Рекомендуем: