Вы здесь

Польща хоче заборонити геям і лесбійкам всиновлювати дітей

Міністерство юстиції Польщі розробило законопроєкт, який позбавить геїв, лесбійок, бісексуалів і трансгендерів останньої можливостві всиновлювати дітей.

У країні вже заборонене всиновлення для одностатевих пар, але заборону можна обійти, якщо заявку подає один із майбутніх батьків.

Тепер польська влада хоче позбавити представників ЛГБТ і цієї можливості.

«Ми готуємо зміну до закону, яка заборонить людям, що живуть з людьми тієї ж статі, всиновлювати дітей. Тому одностатева пара не зможе всиновити дитину», — сказав заступник міністра юстиції Міхал Войчик.

За його словами, мета цього заходу — безпека і добробут дітей. Але ЛГБТ-активісти кажуть, що діти, навпаки, постраждають від цієї заборони.

Польща хоче заборонити геям і лесбійкам всиновлювати дітей
Підпис до фото,Президент Польщі Анджей Дуда заявляв, що «ЛГБТ-ідеологія» небезпечніша за комунізм

«Треба бути по-справжньому злою людиною, щоб відмовляти дітям в домі, і не важливо — йдеться про гетеросексуальну пару чи одностатеву. Діти заслуговують право на дім», — сказав активіст Бартош Сташевський.

Консервативна і націоналістична риторика — важлива частина платформи польського уряду та правлячої партії «Право і справедливість».

Влада бореться з «ЛГБТ-ідеологією», яка в її розуміння становить загрозу для традиційної сім’ї в католицькій Польщі.

Близько 100 підконтрольних партії органів місцевої влади вже схвалили резолюції, які оголошують їх «зонами, вільними від ЛГБТ-ідеології» або аналогічні декларації, що обмежують у правах одностатеві пари.

Цей курс Варшави зустрічає різку критику в різноманітних інстанціях Євросоюзу. У четвер Європарламент ухвалив резолюцію, яка оголошує ЄС «зоною свободи для ЛГБТ».

«Права ЛГБТ — це права людини», — йдеться в резолюції. 492 євродепутати проголосували за, 141 — проти.

Як повідомляє кореспондент BBC в Польщі Адам Істон, новий законопроєкт зобов’язує польські агентства зі всиновлення з’ясовувати, чи перебувають заявники в одностатевих стосунках.

Європарламент засудив курс Варшави на боротьбу з ЛГБТ
Підпис до фото,Європарламент засудив курс Варшави на боротьбу з ЛГБТ

Законопроєкт також внесе кримінальне покарання за вказування неправдивої інформації в анкеті.

У міністерстві юстиції цей крок назвали відповіддю на розширення прав одностатевих пар у ЄС, зокрема на дозвіл шлюбів та всиновлення.

Уряд твердить, що до 80% жителів Польщі виступають проти цього.

Втім, є припущення, що законопроєкт направлений не стільки на обмеження прав ЛГБТ, скільки на мобілізацію ядерного ультраконсервативного електорату правлячої партії.

Джерело


Рекомендуем: