Політик пояснив, як подвійне громадянство пов’язане із полігамністю
Юрій Сиротюк вважає, що подвійне громадянство порушує Конституцію Украиїни.
Про це депутат ВО «Свобода» розповів інтернет-виданню Новости Украины — From-UA.
Коментуючи те, що в Раді хочуть дозволити подвійне громадянство як для українців, так і для іноземців, Сиротюк зазначив, що це як дозволити двоєженство.
«Цей закон є антиконституційний, тому що Конституція України передбачає єдине громадянство. Тому не знаю, як можна ухвалювати закон, який суперечить Конституції України, тим паче в умовах війни. Тобто вийде, що мешканці окупованих територій будуть воювати на боці Росії проти України і будуть одночасно громадянами і України, і Росії? В нас є проблема інша – в Україні є ряд громадян, які всупереч Конституції мають подвійне громадянство, по 2-3-4 паспорти засвічують. Подвійне громадянство — це як полігамний шлюб. Чи можна мати 4 дружини одночасно чи 4 чоловіка? Різні релігійні системи по-різному до цього ставляться, але в нашому випадку громадянство — це не тільки права громадянина, а й його обов’язки. Обов’язок служити в армії: чи може людина одночасно служити в двох воюючих арміях? Обов’язок виконувати громадянські функції, в тому числі на виборах. Тому нам треба розібратися з тим, яким чином люди отримали інше громадянство, як ним користуються?», – сказав він.
Нардеп також розповів про власний законопроект, який би вирішив проблему подвійного громадянства.
«Я зареєстрував свій проект закону “Про добровільну відмову від громадянства”, який, на жаль, ВР не підтримала, він не ставився на голосування, але пройшов профільний комітет. Оскільки Конституція України передбачає єдине громадянство, але, на жаль, не розшифровує, як можна позбавити і покарати людину за декілька громадянств, то, відповідно, я запропонував дуже простий механізм: наявність будь-якого іншого, крім українського, громадянства означає автоматичну добровільну відмову від громадянства України. Тобто неможливість людини брати участь у виборах, неможливість обирати і бути обраним і т.д.», – зазначив співрозмовник.
Сиротюк розповів, хто з українців та іноземців повинен мати привілейований статус
«Нам треба думати не про подвійне громадянство, а про те, що українці, громадяни інших країн, які проживають за кордоном і є громадянами інших країн, повинні мати особливий статус на території України, тому що Україна для них корінна держава. Більшість з них покинула Україну, тікаючи від російської окупації, радянської окупації, німецької окупації, не з власної волі. Багато хто з них зберегли етнічну самобутність, етнічну приналежність, від Австралії, Канади, СШІ і до Далекого Сходу, умовно кажучи. І от те, що українці, які покинули батьківщину, мають мати певний привілейований статус в відносинах, про це можна говорити. Вони повинні мати якісь розширені права, навіть не будучи громадянами України. А в даному випадку закон, який суперечить Конституції, навіть не мав би розглядатися. Конституція чітко каже про єдине громадянство», – резюмував політик.