“ПІЗНО ЗВЕРНУЛИСЯ ПО ДОПОМОГУ”: ЯК ВИГЛЯДАЄ СТАТИСТИКА СМЕРТНОСТІ ВІД КОРОНАВІРУСУ В УКРАЇНІ

В Україні підтверджено 27 випадків смерті внаслідок коронавірусної інфекції.

Згідно світової статистики, яку наводить ВООЗ, 95% жертв коронавірусу в Європі були віком понад 60 років. В Україні ж помирають молодші пацієнти.

Майже у всіх жертв нового коронавірусу в Україні були супутні хвороби. І про більшість померлих пацієнтів медики кажуть: “Надто пізно звернулися по допомогу”. Який симптом означає, що людина вже в небезпеці, та як в Україні виглядає статистика смертності від COVID-19, йдеться у сюжеті ТСН. 19:30.

В Україні десятеро пацієнтів із підтвердженою новою коронавірусною інфекцією не дожили до 60 років: їм було від 56 до 59. Ще семеро померли у віці за 60.  

Наймолодшій жертві COVID-19 в Україні було 33 роки, жінка мала неврологічну патологію. А от найстаршому померлому від нового коронавірусу українцеві було 84. За словами лікарів, вік пацієнта був вирішальним. 

Понад 80% мали хвороби, які відносять до групи ризику. ТСН вдалося поточнити інформацію щодо 21 пацієнта. Тільки троє не мали супутніх захворювань. Так, десятеро страждали на гіпертонію, у п’ятьох був діабет, а троє мали онкологію.

“Якщо людина має онкологічні проблеми, то рівень смертності коливається до 5%. Особливо небезпечні серцево-судинні захворювання, при яких рівень смертності наближається до 10%”, – каже кардіолог Костянтин Руденко.

Втім, за словами медиків, більшість померлих надто довго займалася самолікуванням. Так, у селі Тинне на Рівненщині від пневмонії через COVID-19 померли троє жінок. “Вони думали, що то грип. Ніхто не думав, що то може бути коронавірус”, – каже головний лікар районної лікарні.

Онук однієї з померлих – фельдшер швидкої допомоги. Сам відвіз бабусю до лікарні. Вона важко дихала: “У неї була хвороба легенів. Ми не думали, що це може бути таке. Вона завжди важко дихала. Все розвинулося дуже швидко. Я думаю, що їй госпіталізація раніше не допомогла б”.

Також ТСН зв’язалася із донькою 68-річного померлого на Тернопільщині. Його шпиталізували лише після наполягання родичів, а через 9 годин сильного загострення чоловіка врешті оглянув лікар. “Сестра подзвонила на гарячу лінію. Він дихав отак. Ми просто розуміли, що все серйозно. Розумієте, ми були першими пацієнтами. Ніхто толком не розумів, що робити”, – згадує жінка. 

Сімейна лікарка із Борисполя Наталія Зуб каже, що під час роботи із пацієнтам нині найперший тривожний симптом, який вона відстежує – задишка. 

Аби відрізнити симптом, лікарка пропонує виконати наступну вправу: набрати повні легені повітря та затримати дихання на 15 секунд. Якщо видихнути на повні груди не вийшло та почався сильний кашель – про це негайно потрібно повідомити свого сімейного лікаря. А той вже вирішить, чи потрібно викликати “швидку”.

Завдання пацієнтів – бути уважними до своїх симптомів і вчасно звертатися до медиків. Владі ж потрібно налагодити систему так, щоб лікарі не витрачали дорогоцінний час.

Джерело

Схожі новини