Патріарх Варфоломій заявив, що усі ієрархи УПЦ МП уже не мають права служити в Україні, – ЗМІ

Вселенський патріархат заявив, що усі ієрархи УПЦ (МП) після створення ПЦУ мають статус таким, що просто живуть на території України, але вони не мають права служити на канонічній території Православної церкви України. Про це повідомляють Патріоти України із посиланням на Cerkvarium.

Видання опублікувало відповідь, надану йому Вселенським патріархом щодо статусу єпископів УПЦ (МП) в Україні. У відповіді йдеться, що “нова автокефальна церква України (ПЦУ – ред.) є єдиною канонічною Православною Церквою на території Української Держави, та Блаженніший Митрополит Київський та всієї України має бути визнаний її канонічним Предстоятелем. Відповідно до канонічного принципу територіальності, який є невід’ємним і постійним фактом православної еклезіології, жодна Церква не може бути присутньою в межах юрисдикції Церкви України”.

Але, зазначив Вселенський патріарх, “в дусі пастирської чуйності, ми тимчасово терпимо існування українських ієрархів під Росією не як місцевих правлячих єпископів, а лише як титулярних або тих, що перебувають (мають резиденцію) в Україні”. Так само очільник УПЦ (МП) Онуфрій уже не розглядається як канонічний митрополит Київський, “але як ієрарх, що проживає в Києві”.

Схожі новини