Опитування: діяльність Бандери позитивною для України вважають 32% українців, стільки ж – негативною

Діяльність Степана Бандери як історичної постаті позитивною для України вважають 32% громадян, стільки ж вважають його діяльність негативною, свідчать результати опитування, проведеного Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова.

Ще 21% вважають діяльність Бандери наскільки позитивною, настільки й негативною, кажуть організатори дослідження.

«Позитивне ставлення переважає у західному регіоні (70%). У центральному регіоні по 27% вважають його діяльність позитивною чи негативною, і також ще 27% – наскільки позитивною, настільки й негативною. Негативне ставлення переважає у південному і східному регіонах, тут діяльність Степана Бандери вважають негативною для України 54% та 48% відповідно, а позитивною – по 11% в обох регіонах. Істотна частка мешканців півдня та сходу вважають діяльність Бандери наскільки позитивною, настільки й негативною (15% та 25% відповідно)», – йдеться в дослідженні.

Молодь більш схильна вважати Степана Бандеру історичною постаттю, чия діяльність була радше позитивною для України, кажуть автори дослідження.

Згідно з опитуванням, 36% прихильників «Слуги народу» вважають Степана Бандеру позитивною історичною постаттю, 27% – негативною. Серед прихильників ОПЗЖ позитивно оцінюють внесок Степана Бандери в історію України лише 4%, а 63% – негативно. Натомість прихильники «ЄС», навпаки, переважно оцінюють постать Степана Бандери позитивно (57%), негативно – лише 12% прихильників цієї партії.

Всеукраїнське опитування «День перемоги та його місце в історичній пам’яті українців: який сенс громадяни вкладають у цю дату?» було проведене з 22 до 29 квітня 2021 року в усіх регіонах України за винятком Криму й окупованих територій Донецької та Луганської областей.

Опитали 2021 респондента віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки – 2,3%.

Джерело

Схожі новини