На Закарпатті помітили отруйних павуків-канібалів. Фото

У Мукачеві Закарпатської області помітили сaмицю пaвукa Aргіопa Брюнніхa. Вони схильні до кaнібaлізму сaмців.

Знaчних розмірів пaвучихa-осa, вже не подaвaлa ознaк життя, повідомляє “Перший.com.ua“. Знайшли комаху у дворогосподaрстві в середмісті.

А за кілька днів після цього у соцмережі Facebook на сторінці “Порадьте, будь ласка, Мукачево, Мукачівський район” користувачка Прийма Неля написала, що її батько знайшов незвичайного павука, і запропонувала його колекціонерам. Також вона опублікувала фото комахи, схожої на Аргіопу, в банці.

Зі свого боку інші користувачі мережі теж почали ділитися знімками знайдених павуків. Деякі зазначали, що отрута павука не є небезпечною для людей, проте все ж варто берегти себе.

У Мукачеві водяться Аргіопи
Отрута павука не є небезпечною для людей
На Закарпатті помітили отруйний вид павуків
Користувачі показали павуків, знайдених вдома

Аргіопа тигрова або (Argiope bruennichi) — досить великий яскравий павук з родини колопрядів. Довжина тіла дорослої самки в середньому становить 3 сантиметри, але зустрічаються і більші екземпляри. Самці мають набагато менші розміри. Самку аргіопи впізнати досить легко за її яскравим забарвленням. Після спарювання самиця часто з’їдає самця, хоча деяким вдається втекти і запліднити ще одну самицю. Причини канібалізму в аргіоп залишаються невідомими.

Живуть вони невеликими колоніями, чисельність яких не перевищує 20 особин. Павуки полюблять селитися в лісах, полях і луках, де багато рослинності. Населяють південну і центральну частину Європи.

Павуки аргіопи не становлять великої небезпеки для людини, оскільки їх отрута досить слабка. Втім, вона діє як паралітичний агент, знерухомлюючи м’язи комахи. Вкусити людину може тільки самка цього павука і то, якщо взяти її в руки. Сам укус досить болючий, після нього з’являється набряк, який сходить лише через кілька днів.

Схожі новини