Вы здесь

На Буковині масовий спалах африканської чуми: через захворювання заб’ють 21 тисячу свиней

В селі Котелеве, що в Чернівецькій області, стався масовий спалах африканської чуми свиней. Вірусне захворювання виявили в одному із приватних фермерських господарств. За одну ніч там померло 440 голів тварин.

Про це повідомила начальниця Держпродспоживслужби у Чернівецькій області Анжела Косован, пише Украінформ.

«За попередню ніч не стало 440 голів свиней: серед них молодняк і свиноматки. Надзвичайно стрімке поширення. У лабораторії вже підтвердили африканську чуму свиней», — розповіла Косован.

Вона зазначила, що сьогодні, 14 квітня, відбулось засідання комісії під керівництвом заступника голови Чернівецької ОДА Богдана Ковалюка, на якій визначили план щодо запобігання поширення чуми.

Тож аби зупини розповсюдження недуги, мають забити усіх свиней господарства, а це 21 тисяча голів. Потім їх мають утилізувати. Фахівці кажуть, що це надзвичайно велика кількість. Тому працюватимуть над цим спільно з підприємством.

Як потрапив на ферму вірус — поки не відомо.

«Зазвичай це інфікування від диких тварин, зокрема від диких кабанів. Але могли й з кормами занести, чи навіть працівники. Це все будуть досліджувати. До нас їде комісія з Києва. Це вперше такий масовий випадок», — додала керівниця Держпродспоживслужби області/

Також вона повідомила, що відтепер у трикілометровій зоні від села Котелеве введений карантин. А зона в радіусі 10 кілометрів перебуватиме під наглядом, таке рішення затвердила комісія.

Про збитки підприємства наразі інформація не розголошується.

Джерело


Рекомендуем: