Вы здесь

Мустафу Найєма без пояснень звільнили з «Укроборонпрому». Активісти незадоволені

Відомого політика та у минулому активіста і журналіста Мустафу Найєма без попередження звільнили з «Укроборонпрому». Про це сам він розповів у своєму Фейсбуці.

«Сьогодні мій останній день в «Укроборонпромі». Після чергової реорганізації мою посаду скоротили. Без пояснень. Не буду приховувати, для мене це рішення було несподіваним», — написав Найєм, який обіймав посаду генерального директора з управління активами.

Активісти-антикорупціонери вже назвали це звільнення частиною бліцкригу «проти реформ».

Оптимізація без пояснень

Звільнення підтвердили і в самому концерні — пояснили, що рішення стало наслідком оптимізації організаційної структури.

«З метою оптимізації організаційної структури концерну посаду заступника Генерального директора з активів буде ліквідовано. У цілому штат Укроборонпрому буде оптимізовано на 10%», — йдеться в повідомленні.

У концерні також подякували Найєму за виконану роботу.

Сам він у своїй публікації утримався від критики рішення про звільнення.

«В нас часто заведено йти з камінцем за пазухою. Це не той випадок. Я й надалі буду вболівати за роботу концерну, щиро радіти успіхам компанії і сприяти там, де це знадобиться. Ми розпочали спільну справу, і я дуже хочу, щоб її довели до кінця».

В «Укроборонпромі» Мустафа Найєм працював упродовж останніх двох років.

Каже, проробленою роботою задоволений: разом з командою йому вдалося «витягнути концерн з багаторічною репутаційної ями, розблокувати частину мертвих контрактів і розгорнути велику реформу по всіх фронтах».

Робота Найєма в державному концерні, втім, минула не без скандалів: у березні цього року один з акціонерів підприємства «Меридіан» («Укроборонпром» володіє 50% часткою заводу) звинуватив Мустафу Найєма у вимаганні грошей та спробі призначити директором підприємства свою довірену особу.

В самому «Укроборонпромі» такі звинувачення назвали спробою тиску з метою отримання бажаного для приватного акціонера результату.

мустафа

Хвиля звільнень

Напередодні також стало відомо про несподіване звільнення з посади очільника «Нафтогазу» Андрія Коболєва. Він розповідав, що дізнався про це з новин. Його місце зайняв Юрій Вітренко, якого раніше розглядали на посаду міністра енергетики.

Трохи згодом з’явилися повідомлення про звільнення колишнього соратника Володимира Зеленського Олександра Данилюка з наглядової ради Національного депозитарію.

Він пов’язав це рішення із конкурсом відбору нового керівника НДУ: «У нас була домовленість з Нацбанком, Нацкомісією з цінних паперів і фондового ринку, які є акціонерами НДУ, що я як глава наглядової ради завершу неупереджений відбір керівника».

«У порушення цієї домовленості сьогодні, за годину до проведення інтерв’ю з кандидатами на цю посаду, мене з посади усунули. От такі «шулєри» працюють зараз у владі, нові стандарти…».

Співзасновниця Центру протидії корупції Дарина Каленюк назвала таку серію звільнень «бліцкригом проти реформ», який до того ж відбувся перед візитом держсекретаря США Ентоні Блінкена.

«На незалежному корпоративному управлінні стратегічних держпідприємств поставлений хрест. Це було одним з ключових досягнень після Революції Гідності. Умова співпраці України з МВФ, Світовим Банком, ЄС. What a hell is going on? Хто стоїть за цим трешаком?» — відреагувала вона на звільнення Найєма.

Схожу оцінку ситуації дав і колишній народний депутат від «Народного фронту» Сергій Висоцький: «Звільнення Мустафи — це кінцевий обвал фасаду, яким прикривалася справжня суть влади Зеленського. Того фасаду молодих прогресивних реформаторів, які, цінуючи свою репутацію в 2019 році, вирішили, що сідаючи за стіл з шулерами можна їх переграти».

Мустафа Найєм став відомим в Україні як журналіст, а у 2013 році, за поширеною версію, саме з його публікації у фейсбуці розпочався Євромайдан.

У 2014-му він обрався народним депутатом від Блоку Петра Порошенка.

В «Укроборонпромі» Найєм почав працювати вже за президентства Володимира Зеленського, восени 2019-го. В концерні він відповідав за напрямок зв’язків з органами державної влади, профільними недержавними організаціями та міжнародними партнерами концерну.

Згодом Найєм очолив напрямок роботи з активами підприємства та моніторингу державного оборонного замовлення.

Джерело


Рекомендуем: