Мусій: Політики будуть користуватися моментом для своїх політичних речей

Український лікар, громадський діяч; экс-міністр охорони здоров’я України; народний депутат України 8 скликання Олег Мусій вважає, що влада продовжила карантин не лише для зменшення кількості заражених, а й для власних потреб.

Про це він розповів інтернет-виданню Новости Украины — From-UA.

Лікар зауважує, що наразі важко сказати для кого доцільніше продовження карантину – для медиків чи політиків але переконаний, що наразі це необхідно.

«Зараз дуже важко відокремити медичне від політичного, але переважна більшість медичної складової, саме через те, що на свята, які були, були численні порушення карантину, і в ті, які будуть, теж можливі порушення карантину. Саме тому з медичної точки зору, я думаю, це необхідно. Безумовно, політики будуть користуватися моментом для якихось своїх політичних речей», – пояснює він.

Мусій також відзначає, що з урахуванням людей, які порушать карантин 1 і 2 травня, його продовжувати варто було б не до 11-го, а до 15-го.

«За моїми розрахунками, це мало б бути 15-е, тому що з часу масового виходу людей, які бувають 1-2 травня, має пройти 2 тижні. Тому саме, я думаю, це пов’язане з 1 травня», – наголошує экс-міністр охорони здоров’я України.

Підсумовуючи співбесідник підмітив, що послаблення карантинних обмежить не зашкодить суспільству за умов, що воно зробило висновки і буде дотримуватись певних правил.

«Наші ж люди не звикли до таких обмежувальних заходів, і потрібен час, щоб люди адаптувалися до них. І зараз більш ніж за місяць карантину ми бачимо, що майже всі витримують соціальну дистанцію, в супермаркетах також регулюють все це. Зараз люди вже до цього звикли, і можна надіятися, що якщо будуть послаблені заходи карантину, вони будуть теж дотримуватися карантинних заходів, бо насправді не проблема в обмеженні того чи іншого магазину чи закриття базару. Якби дотримувалися всіх рекомендацій від соціальних дистанцій до носіння масок і дезінфекції, то могло б і це спрацювати. Це виховний метод, і зараз ми маємо наслідки того, що люди звикли до таких обмежень, і можна їм дозволити більше, щоб менше був ризик загального зараження», – резюмував Мусій.

Схожі новини