Морські блохи знову атакували туристів на Азовському морі: чим небезпечні і що потрібно знати
Цього року на пляжах Азовського моря знову відпочивальників атакують бокоплави, або морські блохи. На одному з пляжів Бердянська, що в Запорізькій області, ці морські створіння не дають туристам спокійно купатися. Минулого року бокоплави не давали спокою курортникам у Кирилівці.
OBOZREVATEL зібрав всю інформацію про морських бліх, чим вони небезпечні для людини, та як уберегтися від їхніх укусів.
Морські блохи – це одні з найпоширеніших м’ясоїдних ракоподібних. Їхні розміри 0,5-25 сантиметрів, тіло сплюснуте з боків, коричневого кольору. Вони зустрічаються в морях та океанах по всьому світу.
На пляжах дуже багато маленьких бокоплавів. Ці дрібні ракоподібні кусаються у воді, а їхні укуси схожі на комарині. Спочатку здається, що до тіла прилипли водорості. Однак це не так. Через деякий час місця укусів збільшуються до червоних плям на шкірі.
Про те, чим небезпечні укуси цих дрібних ракоподібних, як можна застерегтися та що робити, якщо вас покусали морські блохи, розповів заступник головного лікаря КУ “ЦПМСП № 2” Іван Пашко в коментарі виданню “РІА Мелітополь”.
Укуси бокоплавів викликають алергічну реакцію, пояснив заступник головного лікаря КУ “ЦПМСП № 2” Іван Пашко. Медик розповів, що робити, якщо вкусили бокоплави та чи можна їх якось “відлякати”.
“Укуси морських бліх дуже часто викликають алергічну реакцію. Особливо у дітей, адже шкіра у них ніжна. Щоб уникнути ускладнень після укусу, потрібно прийняти антигістамінні препарати і сорбенти. Якщо від укусу у вас з’явилися такі симптоми, як запаморочення, падіння тиску, то в такому випадку необхідна госпіталізація і медична допомога”, – наголосив лікар.
Пашко також розповів, якими засобами можна застерегтися від укусів морських бліх.
“Щоб зменшити ймовірність укусу, потрібно нанести крем від засмаги або будь-який протиопіковий із маслянистим вмістом. Це послугує своєрідним бар’єром. Також після того, як скупаєтеся в морі, необхідно відразу обтерти шкіру рушником, щоб прибрати зі шкіри ракоподібних”, – підкреслив Іван Пашко.