Міська влада не може заборонити мирну акцію – у Кличка відповіли офісу Зеленського щодо маршу 28 квітня

Міська влада не дає дозволів, не погоджує і не може заборонити проведення мирних акцій та зборів, гарантоване громадянам Конституцією України. Про це заявила 1 травня Київська міська державна адміністрація.

«Відповідно до процедури, організатори ставлять до відома міську владу і правоохоронців про проведення тієї чи іншої акції. Зокрема, за інформацією КМДА, марш, який відбувся в Києві 28 квітня, був заявлений не як акція до дня створення дивізії СС «Галичина», а як патріотичний марш вишиванок», – ідеться в повідомленні.

«Ті, хто заявляє про те, що місто нібито мало заборонити марш – або не компетентні і не знають Конституції і законів України, або свідомо маніпулюють. Оскільки мали б знати, що місто не має таких повноважень та механізмів», – наголосили в КМДА та нагадали, що громадський порядок під час масових акцій забезпечують правоохоронці.

Офіс президента України Володимира Зеленського 30 квітня виступив із заявою, в якій засудив марш у Києві з нагоди річниці створення фронтової дивізії військ СС «Галичина» як пропаганду тоталітарних режимів і заявив, що очікує звіту про обставини цього маршу від міського голови Києва Віталія Кличка.

Поліцейські Києва склали адміністративний протокол відносно чоловіка, який використав нацистське вітання 28 квітня під час маршу на честь річниці створення дивізії СС «Галичина», повідомила 1 травня столична поліція.

28 квітня в Києві відбувся марш з нагоди річниці дня створення 14-ї добровольчої дивізії «Ваффен СС» «Галичина». Його ініціювали організації «Суспільство майбутнього» і «Основа майбутнього», в які навесні 2020 року переформатувалася праворадикальна організація «С14», Всеукраїнське об’єднання «Свобода» і рух «Правий сектор».

Джерело

Схожі новини