Вы здесь

Міноборони закупило списані та небезпечні боєприпаси за завищеною вартістю, – нардеп

Міністерство оборони України нібито провело закупівлю в Європі 5 тисяч пострілів УОФ12 35-річної давності, які не відповідають вимогам безпеки та не є неефективними.

Це стверджує нардеп від «Європейської солідарності» Михайло Бондар. Повідомлення про ймовірне порушення політик надіслав на ім’я генпрокурорки Ірини Венедіктової. Документ опублікувало видання «Цензор.НЕТ«.

Уточнюється, що постріли були зроблені в СРСР у 1986-1988 роках. Член «ЄС» заявив, що їх зняло з експлуатації і продає як зайве майно міноборони Болгарії.

За даними Бондара, державний контракт на поставку було укладено 19.10.2020 між українським Міноборони та ДП «Укрспецекспорт». Постачальник – Czech Defense Systems.

Боєприпаси купили за завищеною ціною, еквівалентною 760 євро за штуку, загальна вартість становила 126,5 млн гривень, заявив народний депутат. На ринку ЄС вони нібито коштують від 295 до 470 євро за одиницю.

Шкода бюджету, за даними політика, становить 48,28 млн гривень.

«Закуплені за держконтрактом № 403/1/20/74 постріли належать до 3-ї категорії і не підлягають закупівлі як небезпечні й неефективні», – вказано в повідомленні.

Фотокопії документа:

Цензор.НЕТ
Цензор.НЕТ
Цензор.НЕТ

Джерело


Рекомендуем: